Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

80 Günde Devri Alem Kitap Özeti ve Konusu Kısa

Aşağıda 80 günde devri alem kitap özeti ve konusu kısa kısaca olarak ele alacağız.

80 Günde Devri Alem kitabının konusu şu şekildedir:

Jules Verne’in yazdığı bu kitap dünya turunu farklı coğrafyaları anlatan bir kitap olma özelliğine sahip olarak bir gezi konusu içermektedir.

80 Günde Devri Alem kitabının özeti şu şekildedir:

Fogg, bir İngiliz Beyefendisi olan zengin bir iş adamı olarak bilinmektedir. Fogg, çevresini buna göre şekillendiren bir insan olarak çeşitli toplantılara da katılmaktadır. Zarif, dakik, düzenli, kibar ve işinin ehli biri olması bir İngiliz olarak da ona hürmet ve itibar edilmesini sağlamaktadır.

Bir gün İngiliz bankalarından yüklü bir miktarda para çalınır. Bu hırsızlık olayını arkadaşlarıyla tartışırken onlarla bir iddiaya girer. Hava yolu kullanmadan servetin yarısını harcayarak ve seksen günde dünyayı dolaşabileceğini söyler. bu iddiaya çılgınca olmakla birlikte arkadaşları tarafından da kabul edilir.

Hiçbir planlama olmaksızın, sadece servetinin yarısı ve bir yardımcısıyla birlikte bazen fil bazen tren üstünde yolculuk yaparak çeşitli eğlenceli, macera dolu ve aksiyonlu günleri gerisinde bırakıp dünyayı dolaşmaya devam eder.

Seksen gün içinde çeşitli fırtınalara göğüs gerer, kaçışma ve kovalama arasında kalır. Bütün bunlara rağmen iddiasını gerçekleşir ve seksen günde dünyayı dolaşmayı başarır. Bay Fogg, kalitesini ve prestijini ispatlamış biri olarak itibar görmeye devam eder.

80 Günde Devri Alem Kitap Özeti ve Konusu Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. yağmur dedi ki:

  Bencedee çok güzel kitabı okumadan anladım
  Çok sağolun

 2. ayça gül dedi ki:

  işte bu ödev biter benim de hem de kitabı okumadan :)

 3. pakize dedi ki:

  Çok teşekkür ederim bu özet işimi fazlasıyla gördü ödevim bitti sayenizde.

 4. nehir dedi ki:

  selam arkadaşlar siteniz gerçekten güzel, teşekkürler, benim adım nehir, ben 80 Günde Devri Alem Kitap Özeti ve Konusu Kısa ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

Yorum Yaz