Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Öz Değerlendirme Formu Cevapları Top Yayınları 44

8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 44 3. Ünite Ya İstiklal Ya Ölüm Öz Değerlendirme Formu Soruları ve Cevapları

3. Ünite olan Ya İstiklal Ya Ölüm kapsamında öğrenmiş olduğunu tüm bilgileri ne kadar öğrendiğinizi bu öz değerlendirme formu sayesinde ölçerek eksiklerinizi keşfedebilirsiniz.

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM ÜNİTESİ ÖZ DEĞERLENDİRME FORMU

“YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” ünitesinde hangi konuları hangi düzeyde öğrendiğinizi değerlendirebilmek için aşağıdaki tabloda size uygun olan seçeneği “X” ile işaretleyiniz.

— bu bölümü çok iyi anladım
— bu bölümle ilgili eksiklerim var
— bu bölümü hiç anlayamadım

ÖLÇÜTLER

1 . Kurtuluş Savaşında Doğu ve Güney Cephelerinde yapılan mücadeleleri, sebep ve sonuçları açısından değerlendirebilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)
2 . Batı Cephesinde Kuvayımilliye birliklerinin faaliyetlerini ve düzenli ordunun kurulmasının gerekçelerini açıklayabilirim.  (bu bölümü çok iyi anladım)
3 . Kurtuluş Savaşının yaşandığı ortamda Atatürk’ün Maarif Kongresi düzenlemesini Türkiye’nin milli ve çağdaş eğitime verdiği önem açısından değerlendirebilirim.  (bu bölümü çok iyi anladım)
4 . Türk milletinin milli birlik, beraberlik ve dayanışmasının ifadesi olarak Tekalif-i Milliye Kararlarının uygulamalarını açıklayabilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)
5 . Sakarya Meydan Savaşının ve Büyük Taarruz’un kazanılmasında Atatürk’ün rolünü ifade edebilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)
6 . Türk milletinin Kurtuluş Savaşı sürecinde elde ettiği askeri başarıların ulusal ve uluslararası etkilerini değerlendirebilirim. (bu bölümde biraz eksiklerim var)
7 . Kurtuluş Savaşı Dönemini yansıtan eser incelemeleri yaparak dönemin toplumsal olaylarının sanat ve edebiyat üzerine etkilerini değerlendirebilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)

Öz değerlendirmeniz sonucunda V ve H sembollerini işaretlediğiniz konuları tekrar çalışınız. Bu konular için öğretmeninizden de yardım isteyebilirsiniz.

Öğretmenin Değerlendirmesi:

 • Cevap:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Berat ? dedi ki:

  Çok işime yaradı cidden saolun ???

 2. Anonim dedi ki:

  Çok teşekütler???

 3. habibe dedi ki:

  cevap anahtarı nerde

 4. Anonim dedi ki:

  Neden birinde “bu konuda çalışmam lazım” yazıyor

 5. Ada su dedi ki:

  Bence bu siteyi kullanin

Yorum Yaz