Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma 1. Ünite Öz Değerlendirme Formu Cevapları Top Yayınları 18

8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 18 1. Ünite Bir Kahraman Doğuyor Öz Değerlendirme Formu Soruları ve Cevapları

Bu bölümdeki öz değerlendirme formu sayesinde Bir Kahraman Doğuyor ünitesi kapsamında öğrendiğimiz bilgi becerileri ölçerek eksiklerimizi göreceğiz.

Öz Değerlendirme

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 18 Cevabı

“BİR KAHRAMAN DOĞUYOR” ünitesinde hangi konuları hangi düzeyde öğrendiğinizi değerlendirebilmek için aşağıdaki tabloda size uygun olan seçeneği “X” ile işaretleyiniz.

– bu bölümü çok iyi anladım
– bu bölümle ilgili eksiklerim var
– bu bölümü hiç anlayamadım

ÖLÇÜTLER

1 . Atatürk’ün çocukluk dönemini ve bu dönemde içinde bulunduğu toplumun sosyal ve kültürel yapısını değerlendirebilirim. (X)
2 . Atatürk’ün öğrenim hayatı ile ilgili olay ve olguları kavradım. (X)
3 . Atatürk’ün askerlik hayatı ile ilgili olay ve olguları anladım. (X)
4 . Atatürk’ün çeşitli cephelerdeki başarılarını ve askerî yeteneklerini örnek olaylarla açıklayabilirim. (X)
5 . Atatürk’ün fikir hayatının oluşumuna ve gelişimine etki eden Selanik, Manastır, Sofya ve İstanbul şehirlerindeki ortamın rolünü kavradım. (X)
6 . Atatürk’ün 1919’a kadar üstlendiği görevler ve yaptığı hizmetleri, Millî Mücadele’deki liderliği ile ilişkilendirebilirim. (X)

Öz değerlendirmeniz sonucunda V ve !-! sembollerini işaretlediğiniz konuları tekrar çalışınız. Bu konular için öğretmeninizden de yardım isteyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ömer dedi ki:

  17 cevapları: Aşağıda Mustafa Kemal’in hayatının bir dönemini geçirdiği müze evlerine ait görseller verilmiştir. Siz de İnternet araştırması yaparak (varsa sanal tur düzenleyerek) bu müze evleriyle ilgili bulduğunuz bilgileri boş bırakılan ilgili yerlere yazınız.

  Cevap:
  Selanik’te Atatürk’ün Doğduğu Müze Evde Yatak Odası: Mustafa Kemal Selanik’te 1881 senesinde dünyaya gelmiştir. Günümüzde Mustafa Kemal’in doğduğu ev müze haline getirilmiştir ve ziyaretçilere açılmıştır. Bu evin en son düzenleme ve onarım işlemleri ise 1981 yılında yapılmıştır. O dönemden bu yana Atatürk’ün doğduğu ev gerçekliğini korumaktadır.

  Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi: İki katlı ve ahşap olan müzenin giriş katında Uşak iline ait halılar, kilimler ve silahlar sergilenirken müzenin ikinci katı tamamen Atatürk’e ayrılmıştır. Bu katta Atatürk’e ait olan sehpa, ayna, koltuk, yatak odası ve giysiler sergilenmektedir.

  Çankaya Müze Köşkü’nde Atatürk Kütüphanesi: Çankaya Müze Köşkü’nün bir bölümü Atatürk kütüphanesi haline getirilmiştir ve bu bölümde Atatürk’e ait olan ve sevdiği kitaplar sergiye çıkarılmıştır. Hatta Çankaya Müze Köşkü’nde oluşturulan Atatürk kütüphanesinde yer alan masa, sandalye gibi tüm eşyalar da Atatürk zamanından kalma hatta kendisinin birebir kullandığı eşyalar olmaktadır.

  1. Anonim dedi ki:

   17. Sayga bu sayfada uani 18. Sayfada yazıyoooo

 2. elena dedi ki:

  17sayfa,nın cevaplarını b8len varmı

 3. Anonim dedi ki:

  Aynen 12. Sayfa niye yok

  1. firat dedi ki:

   bende cevapları var

   1. Bir dost dedi ki:

    Nerden buldun

    1. melek dedi ki:

     17. Sayfa neden yok cevapları olan varmı

  1. Anonim dedi ki:

   bence güzel yorum

   1. Afssvsg dedi ki:

    12. Sayfa niye yook :(

    1. firat dedi ki:

     bende 12 sayfanın cevapları var her şeyin var

 4. Anonim dedi ki:

  Çok iyi cokbeyendim ödev çabuk bitiyor yupi

 5. Anonim dedi ki:

  Zaten bunu kendimiz yapıcaz

 6. Oguzhan dedi ki:

  Çok iyi bravo istediğim cevaplar (-:

Yorum Yaz