Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

8. Sınıf 2. Dönem LGS Konuları 2019 LGS Sınav Tarihi

8. sınıf 2. dönem LGS konuları hakkında bilgi kısaca

2018 2019 eğitim öğretim yılında 8. sınıflar için TEOG yerine ilk defa LGS sınavı getirildi. İlk dönem uygulanan sınav ikinci dönem de uygulanacak. Peki ikinci dönem LGS merkezi sınavı ne zaman yapılacak?

TEOG sınavının yerine gelen ve binlerce öğrencinin katılacağı 2019 LGS’ye sayılı günler kaldı. Sınav çalışma programını düzenleyen öğrenciler ise Liseye Geçiş Sınavına kaç gün kaldığını merak etmeye başladı. MEB çalışma takvimine göre 2019 LGS sınav tarihi belli oldu.

Ortaöğretim eğitimini tamamlayıp liseye geçmek isteyen milyonlarca öğrencinin gireceği Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 01 Haziran 2019 Cumartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek. Sınavda başarılı olan öğrenciler adres gözetmeksizin istedikleri okullara yerleşebilecek.

2019 LGS sınavına kaç gün kaldı? MEB sınav süresi uzatıldı...

2019 LGS İkinci Dönem Sınav Tarihleri: 1 Haziran 2019

2019 LGS sınavı Haziran ayında yapılacak.

Günlere Göre Sınavlar

1 Haziran 2019 LGS günü Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testleri yapılacak. Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil testleri yapılacak.

Öğrenciler komple LGS sınavına girecek. Her dersten 20 soru sorulan testlerde öğrencilerin başarı düzeyleri ölçülecek. Her 20 soruluk test için ise 40’ar dakika süre verilecek. 40 dakikalık oturumların arasında öğrencilere bir sonraki test için dinlenmek üzere 30 dakika süre verilecek. Öğrenciler sınava giremedikleri takdirde geçerli bir mazeret sunarlarsa mazeret sınavına girebilecekler.

8. Sınıf 2. Dönem LGS Tarihleri Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ebru dedi ki:

    hiçbir konuyu işlemedik

Yorum Yaz