8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile İlgili Hikayeler Öykü
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ağustos 2018

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile İlgili Hikayeler Öykü

Aşağıda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili hikayeler öykü kısaca olarak ele alacağız.

Bu sabah erken uyandım. Biraz kitap okudum. Daha sonra büyük odaya girdim. Televizyon izlemeye karar verdim. Bir haber kanalını açtım. Haberlerde kadın işçiler anlatılıyordu. Bir diğer haber kanalını daha açtım. Orada da Amerika’daki kadın işçilerden bahsediliyordu.

Kısa bir süre sonra bugünün 8 Mart olduğunu fark ettim. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanan bir gündü. 19. yüzyılda Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde kadın işçilerinin çalışma şartlarını protesto etmek için başlattığı gösteriler sonucunda tarihe geçen bir gün olarak bilinmekteydi.

Kadınların değerini anlamak için sadece işçi protestolarından hareketle böyle bir günün kutlanmasını anlamlı bulsam da yetersiz buluyordum. O günlerde sürekli okuma halindeydim. Adeta okuyarak nefes alıyordum. Okumadığım gün kan şekerim düşüyordu.

Bununla beraber 8 Mart’ı da sorgulamaya başladım. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanıyordu ve kadınların değerinin anlaşılmasında bir merhale olarak öne sürülüyordu. Annem, ablam, teyzelerim, halalarım hepsi bu değeri hak eden kişiler olarak çevremdeki insanlardı. Bir an onları düşündüm.

Hayatları boyunca çalışan, çocukları için emek harcayan kadınlar bir gün olsun mutlu olmayı, değer görmeyi hak ediyorlardı. Fakat bunun bir gün sürmesi düşünülemezdi. O nedenle ben annemi sevdiğimi her gün olduğu bugün de söylemekten gurur duyuyordum.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile İlgili Hikayeler Öykü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz