8 Eylül 2013 TUS Sınav Giriş Belgeleri ÖSYM

8 Eylül 2013 tarihinde yapılacak olan TUS sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından açıklandı. 2013 Sonbahar dönemi Tus sınav giriş yerleri :

8 eylül 2013 döneminde yapılacak olan 2013 TUS sonbahar sınavı için adayların sınava girecekleri binalar belli olmuştur.

Adaylar sınava giriş belgelerini 29 Ağustos 2013 saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden öğrenebileceklerdir. Adaylar fotoğraflı sınav giriş belgelerinin renkli ya da siyah beyaz çıktısını alarak sınav günü yanlarında yanlarında bulundurmak zorundadırlar. Bu belgeyi yanında getirmeyenler sınav salonuna alınmayacaktır. Belgelerde fotoğraf bulunması da zorunludur. tüm sınavlarda olduğu gibi bu sınavda da adaylara sınava giriş belgesi gönderilmeyecektir.

osym

Adayların sınav giriş belgesinin dışında başka bir fotoğraflı belgeyi de- nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi , Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar – yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bu belgelerden birini yanında getirmeyen doktor adayları mazereti ne olursa olsun sınava kabul edilmeyecektir.

Adayların sorun yaşamamaları için kurallara uygun kimlik belgelerini yanlarında getirmeleri önemle duyurulur.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.