Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2021

40 Bin Öğretmen Ataması ve Kontenjanları

4o Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak, 40 Bin Öğretmen Ataması ve Kontenjanları

40 bin öğretmen ataması yapılmasını öngören “Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı”, meclise sunuldu.

Söz konusu tasarı ile öğretmen unvanı taşıyan kadroların 35 bin adedi ile Bakanlığa ait diğer hizmet sınıfı kadrolarının bin adedine, 2014 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu doğrultusunda yapılan atamalardan farklı olarak 31 Aralık 2014 tarihine kadar atama yapılmasını ön görüyor.

Tasarıya gerekçe olarak son yıllarda 60 bin öğretmen atamasının gerçekleştirildiği, bu atamalar ile boş olan kadroların dolduğu ve geriye sadece 6 bin 114 kadro kaldığı bildirildi. Bu nedenle atama yapılacak öğretmen kadrosunu karşılayacak boş öğretmen kadrosu olmadığı söylendi.

Bu nedenle, ağustos ayında yapılması planlanan 40 bin öğretmen ataması ve ileride yapılabilecek atamalarda kullanılacak yeterli sayıda boş kadro bulunmaması sebebiyle 40 bin öğretmen kadrosu ayrılmasına ve 2014 yılının tamamında öğretmen atamalarında kullanılması için 35 bin ve diğer hizmet sınıflarında kullanılması için bin olmak üzere toplamda 36 bin kadro kullanım izni verilmesine ihtiyaç duyulduğu söylenmiştir.

2014 Öğretmen Atamaları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz