Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Ocak 2022

3. Sınıf 1. Dönem Veli Toplantı Tutanağı

VELİ  TOPLANTISI:2

OKULU  : …………….

SINIFI   : 3/A

TARİHİ : 17/11/20..

 

TOPLANTIDA  ALINAN  KARARLAR:

 

Açılış konuşması sınıf öğretmeni olan ………….. tarafından yapılmştır.

Veli yoklama listesinden toplantıya gelen velilerin imza karşılığında yoklamaları yine sınıf öğretmeni tarafından yapılmıştır.

Dinleme performansının ,başlıca öğrenme etkinliğinde oldukça önem taşıdığı vurgulanmış olup öğrencilerimizin bu alışkanlığı derslerde başarı ile uygulamalarının başarı seviyelerini olumlu etkileyeceği söylendi.Mutlaka dersi derste öğrenmenin ancak ve ancak iyi bir dinleme ile gerçekleştirileceği belirtildi.Bu hususta öğrenci velileri de bilgilendirilerek öğrenci başarısının artması konusunda etkin olabileceği görüş birliğine varıldı.

Ders çalışma yöntemlerindeki başarının ,her zaman o günün derslerini mutlaka tekrar edilerek sağlanabileceği fikri benimsendi.Tekrar esnasında anlaşılmamış olan konularında tespit edilmesinin kolay olacağı düşüncesi doğrulandı.

Verilen ödevlerin zamanında yapılmasının, hem sorumluluk alışkanlıklarının edinilmesi hem de öğrenilen konuların pekiştirilmesi açısından önemli olduğu ve kesinlikle ödevler yapılırken velilerinde kontrol etmelerinin iyi olacağı görüşülerek fikir birliğine varıldı.Ayrıca ödevlerini zamanında yapan öğrencilerin sınıf içerisinde de performanslarının yüksek olduğu ve olabileceği düşüncesi benimsendi.

Öğrencilerimizin başarılarının artması ve gelişmesi için,ders çalışma,dinlenme ve televizyon izleme saatlerinin ayrı ayrı planlanıp düzenlenmesi gerektiği söylendi.Akşam erken saatlerde uykuya geçilmesi gerektiği başarıyı olumlu etkileyeceği söylendi.tv de seviyelerine uygun programların izlenmesinin yerinde olacağı düşüncesi uygun görüldü.Ayrıca her gün mutlaka yatmadan önce seviyelerine uygun kitapların okunması gerektiği önemle vurgulandı.seviyelerinin daha iyi olabilmesi için derslerle ilgili test kitaplarının alınarak zaman zaman ,bu kitaplardan da çalışmaların yapılmasının etken olabileceği önemle vurgulandı.anlaşılmayan konularında her an çekinilmeden öğretmenine sorabileceği davranışı geliştirilmesine dikkat edilmesi hususunda bilgiler verilerek bu konuşmaların oldukça olumlu olabileceği görüşüne varıldı.

Performans ödevlerinin verileceği ve bunları bulmalarında velilerinde yardımlarını esirgememeleri söylendi.Performans ödevleri ile ilgili edinilen kaynakların önce güzelce okunması gerektiği daha sonra gerekli bilgilerin çıkartılarak kendi bitişik el yazıları ile yazmaları gerektiği söylendi.Ödevleri yaparken,öğrencilerin öğretmen tarafından yol gösterici olarak dağıtmış olduğu formları dikkatlice okumalarının ödevi daha iyi anlamaları ve daha iyi yapmaları için çok önemli olduğu vurgulandı.Bu ödevlerin kesinlikle internet ortamından indirilerek getirilmesinin yanlış ve anlamsız olduğu ve bu çalışmanın asla bir öğrenci performans ödevi olarak kabul edilemeyeceği söylendi.Bu bilgiler veliler tarafından da onaylanarak beraberce doğruluğu konusunda fikir birliğine varıldı.

Gündemde olan ve hepimizi yakında ilgilendiren A tipi gribal enfeksiyon denilen domuz gribi hakkında bilgiler verilerek bu konuda cd izletildi.Dikkat etmeleri gerekenlerin neler olduğu önemle vurgulandı

 

Öğrencilerin dengeli ve düzenli beslenmelerine dikkat edilmesi hususunda bilgiler verildi. Düzenli beslenmenin öncelikle sağlığı daha sonra başarıyı olumlu yönde etkileyeceği söylendi.Kahvaltının çok çok önemli olduğu vurgulanarak sabahları öğrencilerimize elimizden geldiği ölçüde kahvaltının yaptırılmasına özen gösterilmesi gerektiği söylendi.Kahvaltı yapamayan öğrencilerin mutlaka beslenme çantalarının hazırlanarak yanlarında getirmeleri gerektiği söylendi.Süt ün bu yaşlarda oldukça önemli bir besin kaynağı olduğu ve günde en az bir bardak süt içirilmesinin iyi olacağı söylendi.

Temizlik konusunda önemli bilgiler verildi. Haftada en az bir defa banyo yaptırılması gerektiği,tırnak ve saç kontrollerinin yapılarak okula ve topluma uygun bir vaziyette gönderilmesine dikkat edilmesi gerektiği önemle vurgulandı.Okul kıyafetlerinin düzenli temiz ütülü ve komisyonun uygun gördüğü kıyafetlerin giydirilmesi gerektiği önemle vurgulanmıştır.

Öğrencilerimizin gerek okulda gerekse toplum ve aile yaşantısında davranışlarının düzgün örf ve ananelerimize uygun olması için el birliği ile gayret edilmesinin altı önemle çizildi.Bunun için aile yaşantısında büyük fertler olarak davranışlarımıza dikkat etmemiz gerektiği söylendi.Ayrıca konuşmalara da dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.Her şeyden önce çocukların yarının büyükleri ülkemizin iyi vatandaşları olabilmeleri için insana yakışır davranışlar edinmelerinin çok önemli olduğu söylendi.

Toplantımız öğrenci velilerine teker teker, öğrencileri hakkında özel bilgiler verilerek iyi dileklerle bitirilmiştir.

 

 

Sınıf  Öğretmeni:                                                                                                Okul  Müdürü:

…………………….                                                                               ……………….

 

3. Sınıf 1. Dönem Veli Toplantı Tutanakları İndir MEB, 2018 2019 3. Sınıf 1. Dönem Veli Toplantı Tutanağı Dosyası, 3. Sınıf 1. Dönem Veli Toplantı Tutanakları Şablonu İndir Yükle, Veli Toplantı Tutanağı 3. Sınıf , İlköğretim Üçüncü Sınıf Veli Toplantı Tutanağı Gündem Maddeleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz