29 Şubat 2012 Ankara’da Okullara Kar Tatili Verildi !!! Ankara Okullar Tatil Edildi

Ankarada 29 Şubat Çarşamba Günü Okullar Tatil Edildi !!!

28 Şubat 2012 Kar Tatili Olan İller ~ GüncelYoğun kar yağışı nedeniyle Ankara Karabük, Bartın ve Düzce’de il genelinde, Bolu, Bursa ve Çankırı’nın bazı ilçelerinde eğitime bir gün araverildi.

Ankara

Yoğun kar yağışı nedeniyle Ankara’da okullaryarın, bir gün süreyle tatil edildi.

Ankara Valiliği, hava koşulları nedeniyle kenttekiokulların yarın tatil edildiğini bildirdi.

Karabük

Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesi nedeniyle il merkezi, ilçeler, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın araverilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Bartın

Bartın Valisi İsa Küçük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniylekent merkezi ve bağlı ilçeler ile belde ve köylerde yarın eğitime ara verildiğini kaydetti.

Düzce

Düzce Valiliğinden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, İl Hıfzıssıhha Kurulunca il merkezi ve tüm ilçelerdeki okullarda yarın 1 gün süreyleeğitime ara verilmesi kararlaştırıldı. Dün geceden bu yana kent genelinde etkili olan kar yağışının sürmesi durumunda, tatil süresinin uzayabileceği belirtildi.

Bolu

Bolu’da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, Dörtdivan ve Gerede’de ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitim öğretime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Kentgenelinde dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışının yoğunluğunu arttırması durumunda, tatil süresinin uzayabileceği belirtildi.

Çankırı

Çankırı’nın il merkezi ve bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın araverildiği bildirildi.

Çankırı Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımıolumsuz etkilemesinden dolayı Kızılırmak, Eldivan ve Kurşunlu ilçe merkezleri, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim, ilk ve ortaöğretim kurumları ile özeleğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın ara verilmesine karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, Korgun ve Ilgaz ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan okullar, Yapraklı ilçesinde ise belde ve köy okullarında da yarın eğitime ara verildiği kaydedildi.

Çankırı’nın Orta, Çerkeş, Şabanözü, Bayramören ve Atkaracalar ilçelerinde deeğitime ara verilmişti.

Bursa

Bursa’da, İnegöl’den sonra Harmancık ilçesinde de ilk ve orta dereceli okullardayarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Bugün gece saatlerinde başlayan ve halen etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Harmancık ilçe merkezinde kar kalınlığı 20, daha yükseklerde kalan köylerinde ise 30 santimetreyi aştı.

Olumsuz hava şartlarının, bölgede ulaşımı aksatmaya devam ettiği bildirildi.

Harmancık Kaymakamı Veysel Osmanoğlu, AA muhabirine, kar yağışının yaşamıolumsuz etkilemesi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın için araverdiklerini söyledi.

Kuvvetli kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verilen Bursa’nın İnegöl ilçesinde de okullar yarın da tatil edilmişti.

Ankara Kar Tatili Var mı 29 Şubat 2012  Ankara Okullara Kar Tatili Olacak mı Devam Ediyor mu 29.02.2012  Ankara Eğitime Kar Engeli 29 Şubat  Ankara Okullara Kar Tatili Verildi mi Verilecek Verildi 29 Şubat 2012 Çarşamba

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.