Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2021

28-29 Nisan TEOG Sınav Yorumları Nasıldı

28-29 Nisan LGS Sınav Yorumları Nasıldı hakkında bilgi kısaca.

Bugün (28 Nisan 2014) 8. sınıf öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ortak sınavların ikinci dönem ilk oturumuna girdi.

986 sınav merkezi, 15 bin 814 okul, 91 bin 8 salonda gerçekleşecek ortak sınavlar hem yurt içinde hem yurt dışında düzenlenecek.

Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi yazılıları bugünkü birinci oturumda sırasıyla yapıldı. Yarınki (29 Nisan 2014) ikinci oturumda fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil derslerinin yazılıları yapılacak. Her yazılı 20 soru içeriyor.

İki gün tatil edilecek olan ilkokullar İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından açıklandı. Buna göre sınav yapılan binanın aynı bahçesine sahip veya aynı binada bulunan ilkokullar iki gün süresince tatil olacak. 5,6 ve 7. sınıflar ise sınavlara girecekleri için pazartesi ve salı günü zaten tatil olacak.

Ortak sınavların her bir yazılısı 09.00, 10.10 ve 11.20 saatlerinde başlayacak. Aynı anda gerçekleştirilecek olan sınavlarda her bir yazılı 40 dakika sürecek. Yazılılar arasında dinlenme süresi olarak 30 dakika verilecek.

Özel eğitime tabi öğrenciler her bir yazılıyı 55 dakikada tamamlayacak. Fakat sınavların aynı anda başlaması zorunluluğundan ötürü bu öğrencilerin dinlenme süreleri 15 dakika olacak.

08.30’dan itibaren salonlara alınacak öğrencilerin erken alınmasının sebebi salonlarda yerleştirmenin zamanında halledilebilmesi. Öğrenciler salonlara yoklama listelerinde belirtilen şekilde dağılacak. Sınav salonlarının bulunduğu binalara veliler ve görevli olmayanlar kesinlikle alınmayacak.

Öğrenciler sınav başladıktan 15 dakika sonrasına kadar sınava geç de olsa katılabilecek. Sınava giren öğrenciler 20 dakika boyunca sınavdan çıkamayacak. İlk 20 dakika bittikten itibaren sınav salonu terk edilebilecek.

Yazılının bitimine 5 dakika kaldığında hala sınavı bitirmemiş öğrenciler bu süre içerisinde bitirirse sınav salonundan ayrılamayacak, sınavın bitmesini bekleyecek. Sınav bitimine kadar sınıfta en az iki öğrenci bulundurulacak fakat bu kural engelli (özel hizmet alması gereken) öğrenciler için geçerli olmayacak.

Öğrencilerin bilgisayar özelliği taşıyan hiçbir cihazla sınava giremeyeceği kurallardan biri. Bu kapsama sözlük, hesap makinesi veya cetveli, çağrı cihazı, telsiz, cep telefonu ve radyo da dahil.

Emniyet görevlileri sınav binasına girişte öğrencilerin üstünü arayacak. Sınav evrak kutuları açılırken emniyet personelleri başında bulunacak. Emniyet görevlileri kutuların açılması ve kapatılması işlemlerinde tutulacak tutanakları imzalayacak. Bakanlıklara soru kitapçıkları geri gönderilmeyecek. İsteyen öğrenciler 29 Nisan 2014 tarihinde yapılacak olan son oturum bitiminde soru kitapçıklarını alabilecek. Milli Eğitim Müdürlükleri alınmayan soru kitapçıklarını değerlendirecek.

10-11 Mayıs 2014 tarihinde geçerli mazeret gösterilmesi ile öğrenciler mazeret sınavlarına giriş yapabilecek. Bu öğrencilerin bugün başlayan iki oturumlu sınavlara katılmamış olması gerekiyor. Haziran ayında sınav sonuçlarının açıklanacağı tahminler arasında.

Öğrenciler 6, 7 ve 8. sınıflarda okullarında girdikleri sınavlardan yıl sonu başarı puanları toplayacak. 8. sınıfta hesaplanan ağırlıklı ortak sınav puanları da bunlara eklenecek. Toplam sonuç ikiye bölünecek ve yerleştirmelerde kullanılacak puan belirlenecek. 500 ham puan ise puanlamanın tavanı olacak.

indir

2014 LGS Sınav Yorumları LGS Soruları Nasıldı Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz