Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Şubat 2021

23 Nisanın Önemi Kısaca

23 nisanın önemi kısaca yazı hakkında bilgi kısaca, 23 nisanın önemi kısaca

23 Nisan 1920’de TBMM açılmış ve yeni bir Türk devletinin temelleri atılmıştır. O günlerde yeni umutlar yeşerten Türk milleti, bağımsızlığını geri kazanmak için savaş vermektedir. Atatürk de Türk milletinin ve ülkenin umudunun çocuklar olduğunu söyleyerek bu günü 23 Nisan 1924’te çocuklara armağan etmiştir. Ancak o tarihte değil beş yıl sonra çocuk bayramı kabul edilip kutlanmıştır.

Her yıl ülke çapında çeşitli etkinliklerle kutlamalar yapılır ve çocuklar kendi bayramlarını coşkuyla kutlarlar. Yine her sene uygulanan bir uygulamaya göre 23 Nisan günü çocuklar devlet büyüklerinin makamlarına oturtulur. Bu uygulama, günün anlam ve önemine son derece denk düşen bir uygulamadır çünkü Atatürk de çocukları geleceğin büyükleri olarak değerli görmektedir.

Ayrıca 23 Nisan, meclisin açıldığı gün olması açısından da tüm Türk milleti tarafından kutlanan bir gündür. Bu günde Türk milleti bağımsızlığını kazanmak için çok büyük bir adım atmıştır. Bu nedenle yurt dışında ülkemizi temsil eden birimlerde bile 23 Nisan günü coşkuyla kutlanmaktadır.

Atatürk çocukları geleceğin mühendisleri, doktorları, milletvekilleri olarak görmüştür. Yani geleceğe şekil verecek olan bugünün çocuklarıdır. Her yıl kutlamaları yapılan 23 Nisan gününe gereken önemi göstermiştir ve kutlamalarda bizzat yer almıştır.

ULUSAL EGEMENLIK VE COCUK BAYRAMI

23 Nisanın Önemi Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. melike dedi ki:

    Ya bana 23 nisanın önemi hakkında yazı lazımdı bunu yazdım ama düşündümde tatil yokmuş bu sene :( Bari şu belirli gün ve haftaları düzenleyin 23 nisanı mesela nisanın 3. pazartesisi falan yapın pazara falan denk gelip tatil heba olmasın.

Yorum Yaz