Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ocak 2022

22 Ekim 2016 Ortaöğretim Önlisans KPSS Soruları ve Cevapları

22 ve 22 Ekim 2016 KPSS Soruları ve Cevapları. 2016 Önlisans Ortaöğretim KPSS ÖSYM tarafından 22 ve 22 Ekim 2016 tarihlerinde yapılacak. Önlisans KPSS 22 Ekim 2016 Cumartesi günü sabah yapıldı. Ortaöğretim ( Lise ) KPSS 22 Ekim 2016 Pazar günü sabah yapılıyor. 2016 Ortaöğretim ve Önlisans KPSS Sınav soruları ve Cevapları bu sayfada olacak.

Ön lisans ve Ortaöğretim mezunları için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı SORULARI Bu Sayfada.

22 ve 22 Ekim 2016 Önlisans Ortaöğretim KPSS Sınav Soruları Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı ÖSYM tarafından açıklanacak.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen, KPSS’nin önlisans ve oratöğretim mezunlarına yönelik oturumu 159 il ve ilçe merkezinde ve Lefkoşa’da saat 09.30’da başladı.

22 Ekim 2016 Ortaöğretim KPSS Soruları ve Cevap Anahtarı İçin Tıkla

22 Ekim 2016 Önlisans KPSS Soruları ve Cevap Anahtarı İçin Tıkla

2016 kpss sorularıAdaylara 120 soru için 120 dakika süre verildi.

Kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adaylar, sınavın başlama saatinden önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulundu.

Adaylar, sınav salonuna sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı ya da pasaportları kontrol edilerek alındı.

Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara okudu ve ilgili oturumda cevaplanacak test için kullanılacak sınav evrakıyla içinde kalem, silgi bulunan kutular dağıtıldı.

Sınav sonuçları ÖSYM’nin ”http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden öğrenilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

KPSS, ortaöğretim ve önlisans sınavları böylelikle sona erdi.

2016 KPSS Soruları sayfadan adaylara duyurulacak. ÖSYM tarafından 22 Ekim 2016 Ortaöğretim-Önlisans KPSS Sınav Soruları ve Cevapları Bu sayfada. Sayfamızı sık kullanılanlara eklemeyi unutmayın …

2016 Ortaöğretim Lise KPSS Sınavı , 22 Ekim 2016 Önlisans KPSS Sınavı Soruları Cevap Anahtarı , 22.09.2016 – 23.09.2016 KPSS Sınavı , ÖSYM Ortaöğretim Lise Önlisans KPSS Sınavı soruları ve cevap anahtarı 22 ve 23 Eylül

22 Ekim 2016 Önlisans KPSS Soruları ve Cevapları

22 Ekim 2016 Ortaöğretim KPSS Soruları ve Cevapları

KPSS Soruları açıklandığında bu sayfada olacak.

2016 KPSS Taban Puanları İçin Tıklayın

22 ve 22 Ekim 2016 KPSS’de Çıkacak Sorular ile İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Yorum Kutucuğumuz Aracılığıyla Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz …

derszamani.net – KPSS 2016

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. yılmaz dedi ki:

  slm arkasaşlar sınav nasıldi

 2. esrs dedi ki:

  kamuran hem sınav zordu diyosun hemde 85 net yapanların umutlu olmasını söylüyosunderdin ne senin moral bbozmak mı?

 3. kamuran dedi ki:

  2010 sınavı baz alınamaz.tamamen farklı sorular.mat eleyici olacak.zaman da farklı bir test olarak sunulmuş sanki. tamamen zor bir sınav şu ana kadar gördüğüm en zor sınav(lisans dahil) 85 net üzeri net yapanlar umutlu olsun.hele meslek lisesi ise kesin kazanır. Umarım

 4. cagla dedi ki:

  Lise mezunuyum.cografya be tarih sorulari resmen batakti.senelerin bilgisi yanlis cikiyor kpss de.anlamadim yani

 5. tuba dedi ki:

  slm arkadaşlar herkeze geşmiş olsun ben düz lise mezunuyum ilk defa girdim ve benim için çok zordu 55 netim var standart sapmayla bir ihtimal 70 gelirmi daha öncede yazdım ama cvp veren olmadı bilgisi veya tahmini olan arkadaşlar cvp vereirseseniz çok sevinirim teşk.

  1. dilek dedi ki:

   dersane denemelerinde 52,5 net 75 veriyordu… ama osym sınavında ki katsayılar la sonuç ne olur bilemem

  2. murat dedi ki:

   tuba a.slm 55 net 69.788 yapıyor kpss puan hesaplamamotorunu kullanarak puan hesaplaması yapabilirsin

  3. haydi hayırlısı dedi ki:

   ben daha önce girmiştim öyle tahmin ediyorum ki bu netle 75 civarı bir puan gelebilir muhtemeldir ki 5 fazla veya eksik gelebilir ama büyük olasılıkla 70 barajını aşarsın

 6. esra dedi ki:

  halifeliğin kaldırılması laiklikle ilgilidir bu sorunun cevabını düzelttirelim

 7. esra dedi ki:

  HALİFELİĞİN KALDIRILMASININ MİLLİYETCİLİKLE NE İLGİSİ VAR ÖSYM HATA YAPAMAZ MI BUNU Bİ ARAŞTIRIN

 8. yasin dedi ki:

  arkadaşlar ortaöğretim cevap anahtarını soru soru kontrol eden var mı? merak ettiğim birşey var Genel Kültür 20. soru halifeliğin kaldırılması hem milliyetçilik hemde laiklikle ilgili diyor, 35. soru hakkari yöresinde hem tarım hem hayvancılık yazıyor halbuki datça yarımadası daha uygun değil mi? 36. soru c şıkkı diyor halbuki dere yataklarının kurtulması gerekmiyor mu samsundaki felaketin yaşanmaması için? 39. soru ipek böcekçiliği en çok bursa bilecik ve balıkesirde yapılır diye bas bas bağırıyor tüm kaynaklar ama cevap diyarbakır diyor. sizce cevap anahtarı hatalı değil mi?

  1. Sevilay dedi ki:

   İpekböcekçiliğini bende bilecik yapmıştım. Diyarbakır olunca şaşırdım.

  2. elif dedi ki:

   ben cevapları tek tek kontrol etmedim ama bencede cevap anahtarında sorun var ama bu o kadar görmezden geliniyor ki nasıl düzelttirilir bilemiyorum

  3. dilek dedi ki:

   halifeliğin kaldırılması doğrudan laiklik ama milliyetçiliğide kapsar… 39. sorunun cevabı balıkesir bu soruyla ilgili osym’e itiraz ediliyor..

Yorum Yaz