Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2022

22 Eylül 2012 Önlisans KPSS Sınavında Kopya Çekildi mi

22 Eylül 2012 Cumartesi günü yapılan Önlisans KPSS’de kopya çekildi iddiaları vardı. ÖSYM, KPSS Sınavı devam ederken, bazı adayların soruları internette paylaştığını açıkladı. Şimdi 2012 Önlisans KPSS’ye haliyle soruyor ? KPSS’de kopya çekildi mi ? Kim 22 Eylül Önlisans KPSS’de kopya çekti, nasıl kopya çekildi ? ÖSYM, bazı adayların sınavdan erken çıkarak soruları intertte paylaştığını duyurdu. ÖSYM ayrıca sınav sorularını yayımlayanların tespit edildiğini açıkladı.

ÖSYM Başkanlığı, sınavdan çıkan bazı adayların, sınav süresi devam ederken ve bittikten sonra, bazı soruları internet ortamında paylaştıklarının görüldüğünü belirterek, ”Sınav sorularınısınav salonundan çıkararak yayımlayan kişiler tespit edilmektedir. Bu adayların sınavı geçersiz sayılacak ve haklarında 6114 sayılı yasa kapsamında işlem başlatılacaktır” ifadesini kullandı.ÖSYM Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, bugün ve yarın iki oturumda tamamlanacak 2012-Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS-Ortaöğretim/Önlisans) önlisans düzeyindeki birinci oturumunun, bugün 09.30-11.30 saatleri arasında yapıldığı hatırlatıldı.

2012 kpss sorularıSınavdan çıkan bazı adayların, sınav süresi devam ederken ve bittikten sonra, bazı soruları internet ortamında paylaştıklarının görüldüğü ifade edilen açıklamada, ÖSYM tarafından yapılansınavlarda soruların, telif hakkıyla yasal koruma altında olduğu vurgulandı.

ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hangi amaçla olursa olsun, soruların tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması, elektronik ya da başka bir yolla dağıtılmasının yasak olduğuna işaret edilen açıklamada, sınav sorularını hangi şekilde olursa olsun yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacağı belirtildi.

Soru kitapçığını sınav salonundan çıkarmanın kesinlikle yasak olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Soru kitapçığının sayfalarını yırtarak, soruları bir kağıda yazarak veya başka yollarlayayınlayanların bu eylemleri, sınavın güvenliği açısından da risk oluşturmaktadır. Bu ve benzeri şekilde sınav sorularını sınav salonundan çıkararak yayımlayan kişiler tespit edilmektedir. Bu adayların sınavı geçersiz sayılacak ve haklarında 6114 sayılı yasa kapsamındaişlem başlatılacaktır. Ayrıca pek çok sınav salonunda sınavın yürütülmesi kameraylagörüntülenmiştir. Sınav kurallarına aykırı durumlar tespit edilip, ilgililer hakkında yasal işlem yapılacaktır.”

-Sınav sonrasında adayların belgelerini imha etmeleri uyarısı-

ÖSYM sınavlarında sınava giriş belgelerinin, ÖSYM tarafından adaylara gönderilmediğine işaret edilen açıklamada, adayların, belgelerini internetten TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edindiği belirtildi.

Sınav sonrası bazı adayların, sınava giriş belgelerini kamuya açık alanlarda bırakmasının, ÖSYM açısından bir sorun teşkil etmese de aday açısından sakıncalı sonuçlar oluşturabileceğine dikkat çekildi.

Açıklamada, belgenin üzerinde adayın TC kimlik numarası, adı soyadı ve benzeri kişisel bilgileri bulunduğundan adayların, sınavdan sonra bu belgelerini imha etme konusunda daha dikkatli olması gerektiği kaydedildi.

Bu sınav için alınan güvenlik önlemlerinin, yarın ortaöğretim düzeyinde yapılacak ikinci oturumunda da aynen uygulanacağı belirtilen açıklamada, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, fotoğrafı veya soğuk damga bulunmadığı için sınava katılamayacak durumda olan adaylar için bazı nüfus müdürlüklerinin yarın saat 07.00-09.40 arası açık tutulacağı bildirildi.

22 Eylül 2012 KPSS Kopya İddiaları ile İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz