Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

21 Mart Dünya Ormancılık Günü Nedir?

Aşağıda 21 Mart dünya ormancılık günü nedir kısaca olarak ele alacağız.

Ormanlar, çevremizin en önemli canlı unsurlarıdır. Çevrede doğal dengelerin ve doğal döngülerin oluşması ormanların varlığına bağlıdır. Fiziksel olarak doğa olaylarının da gerçekleşmesi ormanların varlığına bağlıdır. Ormanlar kendi ekosistemini kurar. Orman ekosisteminde birçok tür bir arada yaşamaktadır.

21 Mart Dünya Ormancılık Günü olarak bilinmektedir. Ormancılık faaliyetleri insanlar tarafından yapılmaktadır. Bu faaliyetler gerekli olan ağaç ihtiyacı için yetiştirilen ağaçların kesilmesi ve ham madde olarak kullanılması yöntemine dayanmaktadır. Ormanlar doğal unsurlardır. Fakat insanların ağaca ham madde olarak ihtiyaç duyması özel yetiştirme alanlarının oluşturulmasına neden olmuştur.

Ormanlar çevremizin en değerli unsurlarıdır. Doğal alanlarda bulunan ormanların korunması gerekir. Çevrenin korunması ve canlı hayatının devam etmesi ormancılık faaliyetleri arasında bulunmaktadır. Ormancılık koruma ve yetiştirme esaslarına dayanmaktadır. Bu esaslara uyularak faaliyetlerin yapılması çevre sorunlarının da azalmasına neden olmaktadır.

21 Mart bunun için bir farkındalık oluşturma günüdür. Ormanlarla ilgili yapılan çalışmaların gerçekleştirilmesi, denetlenmesi bu sayede gündeme gelmektedir. Bazı belirli haftalar ve günler dünya sorunlarının dile getirilmesinde çok önemlidir. 21 Mart da bu kapsamda ormancılık ve ormancılık faaliyetlerinin gündeme taşınması için çok önemlidir. Ormancılık insanların doğaya olan ihtiyacının yerine getirilmesinde çeşitli ekonomik faaliyetlerin yapılmasında oldukça değerlidir. Ormancılık sayesinde birçok doğal kaynak açığı da kapanmaktadır.

21 Mart Dünya Ormancılık Günü Nedir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ileyda dedi ki:

    Dünya Ormancılık Günü ile ilgili bilmediklerimi bu sayfadan öğrendim. Aslında artık boş zamanlarımda bile bu sayfaya girip yeni şeyler öğrenme isteği doğuyor bende.

Yorum Yaz