Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Ocak 2021

2018 TYT ve AYT Soruları PDF Kitapçıkları YKS Soru Kitapçığı ÖSYM

2018 TYT ve AYT Soruları ÖSYM PDF Kitapçıkları YKS Soru Kitapçığı,

Üniversite yerleştirme sistemi kapsamında Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sona erdi. ÖSYM 2018 YKS soruları ve cevapları için açıklama yaptı. TYT Soruları 2018 ve AYT soruları ve cevapları 2018 indir ÖSYM ile eş zamanlı olarak derszamani.net’te.

TYT oturumuna 2 milyon 381 bin 784 adayın, bugünkü AYT oturumuna ise 2 milyon 19 bin 853 adayın başvurduğuna işaret eden Özer, “Bu sınav, şu ana kadar lojistik olarak ÖSYM’nin tarihinde bir hafta sonunda gerçekleştirdiği en büyük sınav organizasyonuydu. Her iki oturum da tüm sınav merkezlerimizde sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Böyle bir sınavı tüm paydaşlarımızla birlikte başarılı bir şekilde tamamlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sınav sonuçlarının tüm öğrencilerimize ve değerli ailelerine hayırlı olmasını diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Bugün öğleden sonra yapılacak Yabancı Dil Testi’ne (YDT) 131 bin 453 adayın katılacağını belirten Özer, adaylara başarılar diledi.

2018 AYT ve TYT Soruları Açıklandı

2018 TYT Soruları İçin Tıkla

2018 AYT Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Özer, “Sınavın en büyük katılımlı iki oturumunun huzur ortamında ve sorunsuz olarak tamamlanmasında desteklerinden dolayı İçişleri Bakanımıza, Milli Eğitim Bakanımıza, YÖK Başkanımıza, Emniyet Genel Müdürümüze, Jandarma Genel Komutanımıza, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanımıza, valilerimize, kaymakamlarımıza, rektörlerimize, sınav koordinatörlerimize ve sınavda görev alan tüm sınav görevlilerimize en içten şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

ÖSYM Başkanı Özer, “YKS’nin tüm oturumlarının soru kitapçıklarını ve cevap anahtarlarının bu akşam ÖSYM web sitesinden yayımlanacağını” sözlerine ekledi.

2018 YKS Soruları ve Cevapları

2018 TYT Soruları İçin Tıkla

2018 AYT Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

2018 YKS Soruları İçin Tıkla

ÖSYM Cevaplar Sayfası İçin Tıkla

2018 TYT ve AYT Soruları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Hakan dedi ki:

  Bir benim mi matematiğim iyi geçti. (38.75 net bekliyorum)

 2. Hatice diye biri dedi ki:

  Ayt kolaydı arkadaslar hatta benm denemede çözdugum sorunun apaynısı cıktı sınavda. tyt derseniz örnek kitapçıkla hiçbir alakası yok kandırmışlar bızı. matematıkten ne bı rasyonel sayı ne bi üslü sayı sormuşlar matematiği tureceye uyarlamışlar hep paragrafdı demek istedgım. türkçede şıklar resmen utanmasalar aynı olacakmış cok benzerdi Ayt nın kolay olup tytnın zor yapmaları ne yapmaya çalıştıklarnı anlamakta zorlandryor osym nın amacı ne merak içndeym

 3. Halil dedi ki:

  soruları açmakta sıkıntı yaşayanlar 0 5 0 5 1 2 1 6 0 5 5 bu numaradan yazarsa yolluyabilirim

 4. Emrah dedi ki:

  Bugünkü ayt de edebiyattan 40tan 35 doğru yapmışım ne kadar mutlu oldum 🙄

 5. Emrah dedi ki:

  Bugünkü ayt de edebiyattan 40tan 35 doğru yapmışım ne kadar mutlu oldum 🙄

 6. Hamide Gençer dedi ki:

  Ayt çok zordu

 7. meltem temiz dedi ki:

  hiç kimse umut olmasın kimse sorduysam sınavı berbat geçmiş, herkesinki mi kötü geçti ya? matematikten dert yanıyor herkes, sizinki de mi öyle?

 8. bengü dedi ki:

  arkadaşlar cevaplar ne zaman açıklanır saat kaçta meraktan çatlayabilirim :)

Yorum Yaz