2016 KYK Burs Sonuçları – Kyk.Gov.Tr

Bu yıl 661 bin 742 öğrenci KYK’dan burs ve kredi için başvurdu. Sonuçlar KYK’nın internet sitesinden açıklanacak. TC Kimlik no sorgulamasıyla sonuçlar öğrenilebilecek.

KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak, tarih yaklaştı. Binlerce öğrenci merak ediyor KYK burs sonuçları 2016 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak. KYK Burs sonucu öğrenmek isteyen binlerce üniversite öğrencisine müjdeli haber birkaç gün içinde geliyor. KYK Burs sonuçları çok fazla gecikti. Geçen yıl bu tarihlerde çoktan açıklanmış olan burs sonuçları sorgula sistemi, bu yıl da en geç Aralık açıklanmış olacak.

kyk burs sonuçları

Kyk Burs sonuçları Geçen yıl burs ve kredi kazanan öğrenciler taahhüt senetlerini kasımın son haftasıyla aralık ayının ilk haftaları arasında noterde tasdik ettirdikten sonra aralık ayının sonuna kadar KYK Genel Müdürlüğü veya diğer şehirlerdeki şube müdürlüklerine teslim etmişlerdi.

Bu yıl da aynı şekilde belirlenen tarihler arasında öğrenciler ilgili prosedürü yerine getirerek senetlerini ilgili yerlere teslim edecekler. Yurt veya KYK Bölge Müdürlüğü bulunmayan şehirlerden burs ve kredi alacak öğrenciler senetlerini Söğütözü Mah. 2176. Sok. No:25 Çankaya/Ankara adresineposta yoluyla ulaştırmaları gerekiyor.

KYK Burs Sonuçları Öğrenmek İçin Tıklayın

Evrak işlemlerini tamamlayan adayların ödemeleri 7 Ocak’tan itibaren Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacak.

KYK Burs sonuçları, Burs Sonuçları 2016 Hakkında Sorularınızı Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

9 yorum

  1. Arkadaşlar bnde burs başvurusu yaptım eminim ama sorgulama ekranında TC kimlik numarası bulunamadı mesajı geliyor ne yapmalıyım bir bilgisi olanlar, yardımcı olursanız sevinirim :/

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.