Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2021

2014 YGS Başvuru Tarihi Uzatılacak mı Uzatıldı mı

YGS Başvuruları uzatılacak mı 2014, 2015 YGS Başvuru tarihi uzatıldı mı uzatılacak mı ÖSYM süreyi uzatmıyor.

2015 YGS Başvurularında son gün 15 Ocak, 2015 YGS Başvuruları uzatılmayacak, ÖSYM başkanı adaylara YGS başvurularını son güne bırakmamalarını önerdi. 2015 YGS son başvuru tarihi

osymsalonu34

ÖSYS düzenlemesinin 2 Ocak tarihinden itibaren başladığını söyleyen Ali Demir, bütün gece ekibi ile birlikte sistemi takip ettiklerini ve bu sürecin düzen içinde işlemesini dilediğini belirtti.

Başvurusunu ilk yapan öğrenciyi arayıp tebrik eden Demir,  “Şu ana kadar gelen bilgiye göre 6 bin 236 aday başvurdu. Hedefimiz, 15 Ocak 23.59’da bütün başvuruları bitirmek ve yeni bir uzatma talebi olmayacak şekilde bunu tamamlamak. Adaylardan ricam bu süre içerisinde başvurularını yapmaları” açıklamasını yaptı.

ÖSYS’ye başvuru tarihlerinin uygun olduğunu ekleyen Demir, “Çok kısa sürede sınavı açıklama heyecanımızdan dolayı bir başvuru uzatma istemiyoruz. O nedenle başvurularını son güne bırakmasınlar” önerisini öğrencilere sundu. YGS başvuru süresi uzatılacak mı, YGS başvurusu uzatıldı mı 2014

Başvuruları eskisine göre fazlasıyla kolay hale getirdiklerine değinen Demir, özellikle ödeme sistemi sayesinde öğrencilerin sistem açıldığı anda başvurabildiklerini vurguladı.

İlk bir saatte 32 öğrencinin başvurduğunu belirten Demir, öğrencilerin direkt olarak internetten ödeme işlemlerini hallettiği, yalnızca son sınıf  öğrencilerinin okudukları okullarında başvuru yaptıklarını ekledi.

Okulunu bitirmesine rağmen geçtiğimiz sene ÖSYS sistemine girmemiş öğrencilerin de illerdeki sınav merkezlerinden başvuru işlemlerini halledebileceğini vurgulayan Demir, bahsi geçen öğrencilerin bu merkezlerde resimlerinin çekilmesi zorunluluğunu da uyarı olarak belirtti.

“Öğrenciler başvuru işlemlerini son ana bırakmasın”

Geçmiş senelerde ÖSYS’ye katılanların, internet yoluyla başvuru yapabileceklerini anımsatan Demir, sözlerine şöyle devam etti :

“Adaylardan tekrar ricam, son güne bırakmaksızın, başvurularını yapsınlar. Başvurularını yaptıktan sonra mutlaka bilgisayarlarından başvuru tamamlanmıştır belgesinin çıktısını alsınlar. Bir başka nokta da adayların ÖSYS ya da ÖSYM’deki aday işlemleri şifrelerini sadece kendilerinin muhafaza etmeleri, hiç kimseyle bunu paylaşmamaları. Çünkü zaman içerisinde bu yanlış yerlere gidebiliyor ve bazen de hiç hoşumuza gitmeyen telafi edemeyeceğimiz sonuçlara yol açabiliyor. Adaylardan özellikle şifrelerini kimseyle paylaşmamalarını istiyorum.”

Üniversitelere yerleştirme sistemine dair çekilişleri YÖK’ün düzenlediğini anımsatan Demir, bu seneki sistemde en büyük değişimin, YÖK’ün engelli öğrencilere özel beceri imtihanında sağladığı kolaylık olduğunu müjdeledi.

YÖK’ün engelli adayların özel yetenek sınavına girebilme ön şartını YGS’deki 140 puandan 100 puana indirdiğini anımsatan Demir, bunun özel yeteneğe sahip engelli adaylara avantaj sağladığını söyledi.

“Resmi duyurular önemle dinlenmeli”

Üniversiteye giriş sınavlarının, bir çok adayın yaşamını belirleyeceğine parmak basan Demir, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bu nedenle gerek adaylar, gerek anne babaları ve gerek yakınları itibarıyla hassasiyetle takip edilen bir konu. Bu hassas konu hakkında en doğru bilgilendirme sadece ve sadece ÖSYM’nin internet sayfasından edenilebilir. Duyumlar, söylentiler bunlara itibar edilmemeli. Her türlü bilgiyi ya ÖSYM’nin sitesindeki duyurular ya da ÖSYM’nin bizzat basıp dağıttığı kılavuzlardan edinmeliler. Biz adayları bilgilendirici el rehberleri, posterler, kılavuzlar yayınlıyoruz. Resmi açıklamalarımıza itibar etmelerini öneriyorum. Hiçbir zaman üçüncü şahıslardan duydukları haberlerle kaygılanmamalarını, dikkatlerini dağıtmamalarını istiyorum.”

ÖSYS’nin sisteminin ilk etabı mart ayında YGS ile ikinci etabı ise haziran ayında LYS ile yapılacağını vurgulayan Demir, öğrencilerin vakitlerini iyi düzenlemesinin mühimliğine parmak bastı.

Öğrencilerin iki imtihanı da beraber planlayarak çalışmalarının önemini vurgulayan Demir, “Öğrencilerin LYS içerikli dersleri de bu süre içinde planlamaları 23 Mart’tan sonraki süreci çok daha iyi değerlendirmelerine yol açacaktır. Tüm adaylara bu kapsamda başarılar diliyorum. Sakin olmalarını ve tabii ki bir heyecan konusu ama mümkün olduğunca o heyecanlarını kontrol altında tutmalarını öneriyorum” dedi.

2015 YGS Son Başvuru Tarihi 15 Ocaktır, Sürenin Uzatılacak mı Bu Konuda Henüz Resmi Bir Açıklama Yok.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. murat dedi ki:

  Uzatın bee neolursunuz 1 gun be ALLAH rızası icin, gelecegimizle oynamayın, lutfen yetkililer duyun artık sesimizi

 2. cemre dedi ki:

  bize bi şansı çok gördünüz

 3. kadir dedi ki:

  hiç bir haber yok umutlarımız suya düştü.

 4. feyza dedi ki:

  arkadaşlar bi haber var mı

 5. yeşim dedi ki:

  sayın yetkililer biz öğrencilere sessiz kalın kaderinize razı olun umudunuzu kaybedin hayalleriniz yıkılsın depresyona girin bunumu yapalım bizden istediğiniz bu galiba derdiniz ne sizin madem yetki sizin elinizde bi çözüm bulun

 6. ömer dedi ki:

  ne oldu haberi olan varmı açıklama yapıldımı bu ne kadar vurdum duymazlık sınav günümü açıklama yapacaklar bu kadar öğrencinin ahını almayın

 7. yakup dedi ki:

  Tabi yakıp yıkmadık ortalığı taşlamadık ya ama ülkeye zarar veren yakan yıkan baştacı olarak isteklkerini seslerini hemen duyarsınız yaparsınız demi biz sizden şans istiyoruz 1yada 2 gün bunu yapmanız zor değil lütfen sesimizi duyun

 8. sezer dedi ki:

  arkadaşlar bu üstekilerin bizim sesimizi duyacağı yok sizden isteğim eger gerçekten bişelerin çözüme ulaşmasını istiyorsak 08.02.2014 tarihinde ANKARA ösym başbakanlığına gidelim ve hakkımızı orda arıyalım enazından medya da bu sayede bizim sesimizi duyacaktır destek verenler 0534 244 51 96 yı arıyarak iletişime geçilebilir.Gelmek isteyenler ANKARAYA bu numaradan iletişim kurabilir.Eger çözüm istiyorsak mucadeleyi bırakmıyacaz bırakırsak yenilmişizdir hakkını arıyan benimle gellsin….

 9. yakup dedi ki:

  Mağdur olan arkadaşlarım bu msj`ları BİMER`e (Başbakanlık İletişim Merkezine Gönderelim) Burdan sesimizi daha iyi duyarlar.

  1. yeşim dedi ki:

   kendi kendimi yedim tükettim nasıl olurda kayıtları kaçırdım diye günlerce ağladım moralim çok bozuk ama sadece bu durumda olan ben değilim onca arkadaş var mağdur olan biz TÜRK gençliği değilmiyiz yalvarıyoruz okumak için bırakın zorlaştırmayı kolaylaştırın bu memeleketin eğtimli gençlere ihtiyacı var bir açıklama yapın artık

  2. sami dedi ki:

   günlerdir ses yok açıklama yapıldımı haberi olan varmı

  3. cemre dedi ki:

   bu kadar mı zor bize kimse yardım etmeyecekmi bu kadar mağdur öğreci var yetkililer siz kulaklarınızı tıkadınız mı siz rahat rahat uyuyormusunuz bizlerin sesini duyun

 10. yakup dedi ki:

  sayın osym yetkililerimiz bu sesimizi duymamanız çok ağrımıza gidiyor şans vermek bu kadar zor olmamalı bizi bu durumdan kurtarmanız gerekmekte diye düşünüyorum dershanelere gittik umut ettik emeğimizin karşılığını alacaz diye fakat böyle bir duruma girince herşeyimizi yitirmeyin lütfen bize yardım edin.

 11. faruk dedi ki:

  Bugün ösymden aciklama gelebilir. Umudunuzu yitirmeyin arkadaslar.

  1. yakup dedi ki:

   gelirmi dersiniz faruk bey hergün bu haberi duyacam diye çıkmaz oldum bu siteden

 12. Çigdem dedi ki:

  Duyun sesimizi lütfen.İnsan ikinci bir şansa sahip olmalı.sizin gibi .sbs puanlarını yanlış hesapladık pardon diyebiliyorsunuz .Lütfen çocuklarımıza bir şans daha verin.Medya da sagır ve dilsiz olmuş .Allah rızası için sesimizi duyan yok mu??

 13. kadir dedi ki:

  Ösym sorumsuzluğu yüzunden 1 senemiz ziyan olucak en yakin sinava bile 2 ay varken 2 haftada basvuruları oldu bittiye getirmek insafsizlik en azindan sinavsiz gecis paralarini alabilirler onlarin tercihine daha aylar var.

 14. kevser dedi ki:

  her insanın ikinci bir sansa ihtiyacı var ösym duy artık sesimizi lütfen

 15. suskun dedi ki:

  bazen insanalara karşı farklı gösterişlerde bulunan medya sanırım bunu ya görmüyör yada görmemezlikten geliyor bakıyorumda o kadar çok isyan eden varki yazık gunah biride muhattap alıp bu insanlara bir açıklamada dahi bulunma becerisini gösteremiyor nitekim diyeceğim o dur ki alma mazlumun ahını çıkar ahaeste aheste…çok değil 1 gün bile uzatılsa bu kadar insan umutları tekrar kabarmış olur

 16. sercan dedi ki:

  arkadaşlar böyle olmucak ne kadar oldu haber bekliyoruz hala artık biz bişeyler yapalım basına duyuralım sesimizi mesaj atalım artık yoksa cdden 1 senemiz gtti yani yetkililer duymak istemiyo bizi belli ama duyuralım

 17. sezer dedi ki:

  Arkadaslarim sizden il il toplanip birlikte top bir şekilde dilekce verip hakkimuzi birde bu sekilde ariyalim.Bir de sosyal payladim sitelerinden grup kurup ordanda sesimizi duyaralim osym genel baskanligina… Lutfen hakkimizi savunalim sonuna kadar…

 18. kaan dedi ki:

  lütfen uzatın artık bir gün daha

 19. sezer dedi ki:

  Ataturk ne dedi biliyormusunuz degerli buyuklerim, bizler gelecegimizi gençlere biraktik onlarin bizim gelecegimiz olacak demişti.Eger bizlerin turkiye bir bilimadami bir astronot bir uzay bilimci muhendis doktor hakim savci olmamizi biraz isterseniz bir hafta daha verin biz gençlere ve hem duamizi hemde mesleklerimizle turkiyemizi ileriye gõturelim lutfen sesimize kulak verin yalvariyirum butun gencler adina saygilarimla….

 20. pınar dedi ki:

  ne zaman acıklama yapılacak sınav günü gelince mi ne kadar sorumsuzsunuz yaa kac bin ögrenci var hic mi seslewrini duymuyorsunuz sadece ögrenciler degil anneleri de yalvarıyor artık size bu kadar insanı duyun artık!!!!

 21. ömer dedi ki:

  sesimizi bir duyan yok mu bir sene kaybımız olmasın lütfen uzatın

 22. erkan dedi ki:

  Allahınızı peygamberinizi seviyosanız uzatın…

 23. anne dedi ki:

  uzatsanız ne olur bir kaybınızmı olacak yazık değilmi bu kadar gence hepsi sizden çıkacak bir habere bakıyor eğer bu çocuklar kendilerine bir şey yaparlarsa sorumlusu siz olacaksanız 1 hafta daha uzatsanız kaç kişinin yararına olur lütfen Allah aşkına uzatın…..en azından bir açıklama yapın

Yorum Yaz