Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2021

2014 TEOG Sonuçları Nasıl Ne Zaman İtiraz Edilir

LGS Sonuçlarına İtiraz, 2014 LGS Sonuçları Nasıl Ne Zaman İtiraz Edilir

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (LGS) sistemi kapsamında yapılan merkezi yazılıların karne notları açıklanmış durumda. Öğrencilerin liselere yerleştirme puanları ise 7 Temmuz’da ilan edilecek.

Yaklaşık 1 milyon 200 bin 8’inci sınıf öğrencisinin LGS kapsamında girdğii yazılıların karne notları e-okul üzerinden duyuruldu. Duyurulan puanları bekledikleri gibi olmayan öğrenci ve velilerin, 100 üzerinden hesaplanan puanlarına 16-20 Haziran tarihleri arasında itiraz edebilme hakları bulunuyor.

Öğrencilerin liselere yerleştirme puanları ise 7 Temmuz’da ilan edilecek. Bundan sonra ise 31 Temmuz-8 Ağustos Tarihleri arasında lise tercihleri yapılacak.

Yerleştirme sonuçlarının duyurulması ve kesin kayıtların başlaması ise 22 Ağustos’ta başlayıp, 15 Eylül’e kadar sürecek.

 

LGS Sonuçlarına İtiraz Yolu Hakkında Yorumlar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Eylül dedi ki:

    Teog sınav sonuçlarına itiraz için başka bir sitede son 3 gün yazıyor. Ama bir çok yerde de 16-20 Haziran 2014 diye geçiyor. Hangisi doğrudur.

  2. Eylül dedi ki:

    Teog sınav sonuçlarına başka bir sitede son 3 gün yazıyor. Ama bir çok yerde de 16-20 Haziran 2014 diye geçiyor. Hangisi doğrudur.

Yorum Yaz