Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2021

2014 Askerlik Tecil Durumu Sorgulama

2014 askerlik tecil işlemleri, 2014 askerlik tecil sorgulama, 2014 yılında askere gidecek miyim? Cevaplar haberimizde.

Günümüzde pek çok kamu kurumuyla ilgili işlem artık internet üzerinden yapılabiliyor. E-devlet bilişim sistemiyle birlikte pek çok bilgiye de aynı şekilde internetten ulaşılabiliyor. Adınıza açtırabileceğiniz bir e-devlet hesabıyla birlikte askerlik tecil işlemleriniz de dahil tüm işlemlerinizi bu hesabınız üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için en yakın PTT şubesinden kullanıcı adı ve şifre edinerek bir e devlet hesabına sahip olabilirsiniz.

Askerlik tecil işlemleriyle ilgili en çok sorulan sorulardan biri de askerlik tecilinin bitmesi durumunda hemen askere gidip gitmeme ile ilgili. Korkmanıza gerek yok sevgili asker adayları. Tecil işlemleriniz bitse bile hemen askere gitmek durumunda değilsiniz. Bittikten sonra kısa bir süre içinde başvurmanızda fayda var ancak süreyi de fazla aşmamanız lazım. Son yapılan düzenlemelerle birlikte askerliğini geciktirenlerden yüklü miktarlarda para cezaları kesiliyor. Bu cezalara yakalanmak istemiyorsanız sıklıkla tecil işlemlerinizi kontrol etmenizde fayda var. 2014 askerlik tecil işlemleri hakkında soru ve yorumlarınızı bekliyoruz.

hedef_profesyonel_askerlik_1324397964.jpg

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. tecil dedi ki:

  4 yıllık üni. den yeni mezun oldum.tecilim 2015 e kadar askerlik şubesine gittim yıl içinde askere gitmem gerektiğini yani tecili bozdurmamı istedi yoksa para cezası varmış, ben mayısda gitmek istiyorum. tecili nasıl uzatabilirim.

 2. turgut dedi ki:

  ben 1995 liyim askerligim geldim

 3. Adınız ... dedi ki:

  01.01.1995 dogumluyum ne zaman duderım

 4. cemal erden dedi ki:

  Askerlik tescil belgesi

 5. abdurrahman dedi ki:

  bi sorum olacak yardımcı olursan sevinirim admin kasımdan buyana tecilimi bozup askere gitmeyi erteliyorum koruma memuru alınacak diye şimdide şubatta büyük ihtimalle başvurular başlar diyolar ama ben 15 şubatta tecilimi bozarsam mayısta askere gidecem ben tecili bozduktan sonra koruma memuru başvuruları başlarsa başvuru yapabilirmiyim beni bilgilendirirsen sevinirim teşekürler

Yorum Yaz