2013 SBS Yerleştirme Sonuçları Açıklanıyor

Tercih süresinin 29 Temmuz’a uzatılmasıyla birlikte SBS yerleştirme sonuçları açıklanma süresi uzar mı diye merak eden öğrencilerimiz var. SBS tercih sonuçları ne zaman açıklanır. İşte MEB resmi sınav takvimine göre SBS yerleştirme sonuçlarının açıklanma tarihi :

sbs

Bilindiği üzere SBS’de tercihler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 hafta kadar uzatılmıştı. Oysaki daha önce açıklanan takvimde 2014 TEOG yerleştirme sonuçlarının 6 Ağustos’ta açıklanacağı yazıyordu. İşte bu takvim yine değişmedi. SBS tercih süresinin uzamasına rağmen sonuçlar yine önceden belirlenen takvim yani 6 Ağustos 2013 Salı günü açıklanacak. SBS yerleştirme sonuçları kesinlikle bayramdan sonrasına kalmayacak.

MEB, SBS ile ilgili son durumlar oldukça bu sayfadan bilgilendireceğiz. Duruma göre sonuçlar daha erken bir tarihte de açıklanabilir.

SBS Yerleştirme Sonuçları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

96 yorum

 1. ben dr.m.feyyaz Etiz anadolu lisesini 34. olarak kazandım ancak sungurbey anadolu lisesındede 4.sırada yedekteyım
  kaydımı dr.m.feyyaz a yaptırırsam 4.lik yedek olduğum sungur beye gitmet istiyorum kayıttan sonra hakkım dururmu

 2. merhaba arkadaşlar bence puanınızın üstünde yazmanız sizin için en iyisi ama bunları yazarken tercih sıralamanıza dikkat etmelisiniz çok da abartmadan en fazla yüzdelik diliminizin 5 6 puan üstünü yazabilirsiniz

 3. benm yüzdelik dilimim 17.26 gitmek istediğim okul 17.90 sizce girebilirmiyim ? Birde puanı,kontenjanı ve yüzdelik dilimi olmayan bir lise daha var sizce o liseye girebilme ihtimalim varmı ?

  • 489 aldim.
   1-Galatasaray Lisesi
   2-Istanbul Erkek
   3-Kabatas Erkek
   4-Ataturk Fen
   5-Kadikoy Anadolu
   6-Huseyin Avni Sozen
   Ilk 2 olmaz ama ben asil 681 ile Robert e veya Uskudar Amerikan a girebilir miyim ve Koc lisesine?

   • duygusallıktan uzak mantıklı bir tespit yapmışsınız.1 ve 2 olmaz gerçekten de.üsküdar amerikan olur bence.ayrıca atatürk fen, koç ve kabataş almanca şansın var.

  • benm yüzdelik dilimim 13.34 yazdığım okluarınkıde 10.23 11.24 12.78 fln ama hocalrmz yüzdelge göre ve sırlamaya göre terch yaptrdı puana göre değil terchleri neye göre seçecklrr onu anlatrmısınız?

    • hocam peki yaptğım tercihlere göre hangisi gelr bnm istedğim okularnkı 11.24 ve 10.15 12.78 fln hangisi gelr bide ildişı terchlerde genel yüzdeye bakıyolr dımı il içde bu konuda bilgilendirirmisiniz?

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.