2013 SBS Yedek Yerleştirme Ne Zaman Tarihleri

SBS yedek yerleştirme nedir bu kavramı açıklayalım. 2014 TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. Buna göre öğrenciler bir liseye asil olarak ya da yedek olarak yerleştiler. 2014 TEOG tercih sonuçları ekranında asil olarak kazandınız ya da yedek olarak kazandınız ibarelerini gören öğrenciler için bu kavramları açıklayalım. Asil olarak kazandınız ne demek anlamı ya da yedek olarak kazandınız ne demektir açıklayalım.

SBS sonuçları açıklandı / TIKLA ÖĞREN

Asil Olarak Kazandınız : SBS tercih sonuçlarında bu ibareyi görenler, okula doğrudan gidip kayıt yaptırabilirler. Kesin yerleşmişlerdir.

Yedek olarak kazandınız: Bu ibareyi görenler ise, okula yedek sıradan yerleşmişlerdir. Yani asil olarak kazananlardan kayıt yaptırmayan öğrenci olursa yerine sıradan yedek öğrenciler alınacaktır anlamına geliyor.

2014 TEOG Yedek Yerleştirme Tercihleri Ne Zaman Yapılacak

16 Ağustos 2013 tarihinden sonra bitecek olan asil kayıtlardan sonra Yedek Yerleştirme işlemleri başlayacak. Yedek yerleştirmeler için ekstra bir tercih yapılmayacak. 2014 TEOG yedek tercihler için MEB otomatik olarak ilk tercihhlere göre yerleştirme yapacak.

SBS Yedek Yerleştirme 2013 ile İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

46 yorum

 1. arkadaşlar ben 9 tane seçim yaptım fakat 2 tanesinde yedekteyim . yedeklerden birisi 19. diğeri 25 sıra . yedeklere girmekten vazgeçtim . ticaret mesleğe gitmeye karar verdim ama tercihlerime yazmadım . ne yapmam gerekiyo ? yedeklere kesin girmem lazım mı ticarete girmeyi istiyorum lütfen yardım edin

  • merhabalar hocam ben 4.cu terihim olan okulu kazanıp kayıd yaptırdım 3.cu terhim olan okulda 18 yedekteyim okul kontenjanı 30 kayıt yapılan28 sizce bu okula gırme olasılıgım varmıdır şimdiden teşekkur ederim.

 2. beyler ben 1. tercihe yakacık atl yazdım asil olarak kazandınız yazıo ama ben 2. tercih daha düşük puan ulasım vb sebep lerden oraya gıtmek ıstıyorum yedek falanda yazmıyo nasıl 2. tercihe girebilirim oda atl

 3. Arkadaşlar ben Cengizhan Anadolu Lisesi /Kağıthane 138. yedek sırasındayım sizce girebilirmiyim asil olarakta Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi’ni kazandım. Cengizhan’a nasıl gidebilirim gitme şansım var mıdır ? Cevaplarınızı bekliyorum Teşekkürler.

  • 16 ağustosa kadar asil kazandığınız okula kayıt olacaksınız. 16 ağustostan sonra yedek listeler açıklanacak. Yedek kayıtları 16 ağustostan itibaren muhtemelen 2 hafta sürer, o iki hafta içinde sıranız gelirse kayıt yaptıracaksınız.

 4. Kayıt dönemi içerisinde asil kazandığınız okula kayıt yaptırmak zorundasınız. Yoksa açıkta kalma gibi bi durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yedek listesi açıklanıp listenizde “kayıt hakkı kazandınız” yazısını gördüğünüzde yedek olduğunuz okula gidip kayıt yaptırabilirsiniz.

 5. oğlum asil özlüce anadolu lisesini kazandı2. tercihiydi.1. tercihinde 102. sırada yedekler ne zaman yerleşecek ve de 1. tercihlere göre yedekler yerleşecekmiş şansımız nedir acaba vede kayıt yaptırıp sonradan yedeklere gelebiliyormuyuz.saygılarımla

  • öncelikle merhabalar.Ben bu konu hakkında bilgi sahibiyim biz babamla bizzat sorduk.Imm yedek kazanıp 3 gün içerisinde kayıt yapması gerekiyor yapmadığı takdırde zaten siz otomatikman asil okulunuza gönderiliyorsunuz ve sizin arkanızdaki yedek girebilme şansı oluyor teşekkürler.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.