Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2021

2013 Öğretmenlerin İl Dışı Atamaları

Öğretmenler için heyecanlı ve gergin bekleyiş sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde okul dönüşümleri yapılarak norm kadro güncellemesi yapıldı. Hangi okulda ne kadar kontenjan var şu anda belli. Önce il içi atamaları ardından il dışı atamaları 2013 yapılacak. Peki öğretmenlerin il dışı atamaları ne zaman yapılacak ?

2013 İsteğe Bağlı İl Dışı Yer Değiştirmeler Temmuz Ayında !

ozelders

İl dışı atama tarihleri, 2013 öğretmenlerin il dışı atamaları ne zaman yapılacak başvuru tarihleri ve il dışı atama kontenjanları bilgileri güncellenerek bu sayfada.

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da Biz MEB’i bizzat aradık ve bize söylenen ise il dışı tayin başvurularının Temmuz ayı içerisinde alınacağı oldu. İsteğe bağlı il dışı yer değiştirme başvuruları MEB’in bize verdiği cevaba göre daha önce açıklandığı gibi Haziran ayı içerisinde değil, Temmuz’un İlk haftasında başlayacak.. Öncelikli olarak il içi başvuruları alınacak ardından il dışı başvuruları alınacak.

Öğretmenlerin isteğe bağlı il dışı yer değiştirme başvurularının alınarak tamamen sonuçlandırılması ve atama kararnamelerinin gönderilmesi temmuz ayının ortasını bulacak. Öğretmenlerin seminer dönemi sonrası il dışı atama işlemleriyle uğraşması ve haliyle tatillerinin bölünmesi ise artık kesinleşen bir durum.

İl Dışı Atama Kontenjanları 2013

Öğretmenlerin isteğe bağlı il dışı yer değiştirme kontenjanları hakkında şu ana kadar bir açıklama yok. Okul dönüşümleri sonrası ortaya nasıl bir tablonun çıktığı ise merak konusu. Yine il dışı atama kontenjanları da açıklandığında bu sayfadan öğretmenlerimize duyuracağız.

Öğretmenlerin 2013 İl Dışı Atamaları Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. evren dedi ki:

  ıstanbulda beden egt ogretmenı olarak gorev yapıyorum norm fazlası olma durumum var ıl dısına kaç yılda gıdebılırım bana yardımcı olursanız sevımnırım sımdıden tesekurler

 2. Nilüfer KAYTANCI dedi ki:

  Öğretmenlerin isteğe bağlı atama sonucunda, atanan yere gitmek istememesi halinde nasıl iptal etmesi, ne yapması gerekir?

 3. ahmet dedi ki:

  Şu emekli oluyorum diyen arkadaş ne kadar hayırlı bir iş yapıyorsun.Yıllardır çöktüğünüz okullarda yattınız..Bi zahmet artık yeni gelen gençlere yer verin..

 4. faruk dedi ki:

  Merhaba, ben ild dışı atama ile Adıyaman nın merkez köy veya ilçesine yerleşirsem daha sonrada ağustosta özür tayin başvurusunda Adıyaman merkeze tayin isteye bilir miyim?

 5. yasemin dedi ki:

  arkadaşlar il dışı yer değiştirme acıldı fakat tıklanmıyor ?? açabilen var mı ??

 6. meliha dedi ki:

  ank görevliyim eşimden ayrılıyorum hakkında evden uzaklaştırma ve benim 6 ay polis tarafından koruma kararım var can güvenliğim yok ank 1 yıldır görevliydim il dışı atama istiyorum

 7. harun dedi ki:

  yapacağınız bu atamanın bence bir önemi kallmadı size hakkımı helal etmiyorum.Senelerce okul müdürlüğü yaptım .Kızım malatya da okuyor diye oraya göçtüm,3 yıldır il dışı yönetici ataması olacak diye bekledim yapmadınız.Bırakın müdürlüğü öğretmen olaarak il dışına gideyim dedim Malatya ya açık olmadığı için gidemedim. Nihayetinde sayenizde emekliye ayrılıyorum.

 8. suna dedi ki:

  ekim ayında alan değişikliği yaparak aynı ildeki yeni bir ortaokula atandım 2013 temmuzda il dışı tayin isteğinde bulunabilecek miyim?

  1. arzu kanay dedi ki:

   merhaba ben 2010 aralık ayında ilk olarak atandım.1.hizmet bölgesine.3 yılım dolmadı 2013 il dışı tayin istemek zorundamıyım.çünki özür grubunu beklemek istitorum,

 9. cumali ylcn27 dedi ki:

  ben 17yillik sinif ogretmeniyim 195puanim var adana ya atanBilirmiyim

 10. ahmet dedi ki:

  2. hizmet bölgesinde bir okulda çalışıyorum eylülde adaylığım kalkacak 3.hizmet bölgesi 6.hizmet alanından bir yere tayin istersem mümkün mü acaba?

 11. HÜSEYİN dedi ki:

  sayın bakanımız her yıl il içi önce il dışını sonraya bırakıyorsunuz Peki il dışındaki öğretmenlerin suçu ne bir kezde il dışı önce yapılsın.Çünkü il içindeki arkadaşlar zaten il içinde ben istiyorum ki önce eş durumu,sonra il dışı ve daha sonrada il içi yapılmalı.Yıllardır birilerine haksızlık yapılıyor çünkü yüksek puanlı ve il dışında olan öğretmen il içi önce yapıldığında il içinde yer kalmıyor ve 10 yada 15 yıllık öğretmen il içinde atanırken 25veya 30-35 yıllık öğretmen yine il içine gelemiyor.
  sAYIN BAKANIM BU HAKSIZLIK DEĞİLMİ?

 12. diek aydoğan dedi ki:

  2011 haziran ayında 3. dereceden zorunlu hizmet bölgesi olan bir okula atandım.2012 Eylül ayında adaylığım kaldırıldı. 20 aylık memurum. 2013 temmuz ayında yapılacak olan il dışı tayinlerine başvurma hakkım olacak mı bilmiyorum. 3 yılı doldurmadan tayin isteyemeyeceğimi söylüyorlar. Bu konuyla ilgili cevap yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

  1. kahraman dedi ki:

   maalesef 3 yıl dolmadan il dışı tayin isteyemezsiniz…

   1. üce dedi ki:

    ister ama üçüncü bölgeden bir yere.

 13. Songül dedi ki:

  hem il dışı hem eş durumu tayini isteyebiliyor muyuz?

  1. Kenan Aksoy dedi ki:

   isteyebiliyorsunuz

 14. volkan dedi ki:

  bizim okul başka bir okula aktarılıyor.il dışı isteyeceğim,acaba problem olur mu…

  1. Kenan aksoy dedi ki:

   Sorun olmaz

 15. cumali dedi ki:

  Adana açılacak mı

  1. cumali dedi ki:

   Sinif ogretmenligi icin sordum

 16. ilkay koç dedi ki:

  hem il dışı hem eş durumu tayini isteyebiliyormuyuz?

 17. bahadır dedi ki:

  Arkadaşlar benim merak ettiğim konu şu: Zorunlu hizmet olsun veya olmasın il dışı tayin isteyebilmek için adaylığın kalkması yeterli midir? Yoksa;
  1- Zorunlu olan bir yerde görevli isek tayin isteyemiyor muyuz? Bazı arkadaşlar zorun olan bölgenin hizmet süresini tamamlaman gerekir diyorlar?
  2- İl dışı tayinlerde zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenler olarak zorunlu bölgelere tayin isteyebiliyoruz. Benim ikinci yılım ve 36 puanım var. Acaba yeterli olur mu?

 18. yavuz dedi ki:

  her zamanki gibi insanlarda hayal kırıklığı malüm 30 mayısa kadar açıklanacaktı şimdi haziran temmuz arası dediler ne zaman açılacakta açıklanacak bir de taşınma durumu var önümüz ramazan nasıl olacak agustosa da sarkarsa hiç şaşırmamalı

 19. batubudak dedi ki:

  haziranın ortası oldu halen il içi yok. ne zaman başlayacak il içi atamalar.

  1. tuba trm dedi ki:

   il içi isteyen il dışı isteyemez mi

   1. 106767 dedi ki:

    Geçen seneki yönetmelikte il içi isteyen il dışı isteyemiyordu.Ben de aynı durumdayım.Ama yönetmelik değişebilir.

 20. funda özlü dedi ki:

  2 yıldır bursa ili görsel sanatlar branşına kapalı.acaba bu sene açılır mı?şu an bulunduğum okulda norm fazlasıyım il içi tayin istemem gerekiyor fakat il dışını öncelikli tercih ettiğimden il içi isteyerk hakkımı yakmak istemiyorum.ama il dışı kontenjanlarda henüz belli değil yine kapalı da olabilir bu sene bursa.il içi istemezsem ve il dışı da kapalı olursa bursa için bu kez bana kalan bir okula görevlendirme verebilirler:(il dışı kontenjanları il içinden önce öğreneblir miyim?

 21. PAPATYAM dedi ki:

  yahu boş haberlerle bizi umutlandırmayın. resmi bir açıklama sandım heyecanla açtım haberi. ama boşşş!!!!!

 22. yunus fatih dedi ki:

  inşaallah bu kadar bekledikten sonra kpss puanıyla kadroya geçenler maddelerde unutulmaz

 23. GÖKMEN dedi ki:

  bİRİ GİTTİ DİĞERİ GELDİ..GELENE DE NE BABACAN DIR DEDİK..HEPSİ DE AYNI ÇIKTI…NE OLACAK BU HALİMİZ?VALİYİDE,KAYMAKAMIDI,HERKESİDE YETİŞTİREN BİZ…EN ALT OLAN YİNE BİZ…JOPUMUZ SİLAHIMIZDA YOK…NE OLACAK LA BUDURUM…ADAM İŞİNE GELİRSE DİYOR…LA SÖLE NE OLACAK BUDURUM…?

 24. fatih dedi ki:

  Haberin kaynağı ve doğruluğu nedir?

Yorum Yaz