Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2021

2013 Öğretmen Atama Sonuçları ( Ek Atama )

MEB öğretmen ek atama sonuçları 2013, ek öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak atama meb gov tr tıkla öğren

Öğretmen Ek Atama Sonuçları 23 Eylül 2013 Pazartesi günü açıklanacaktır Aşağıdaki Linkte Olacaktır

Atama sonuçları için 23 Eylül Pazartesi günü düğmeye Saat 11:00’de basılacak. Atamalar yapılacak. Sonuçlar alttaki linkte olacak.

Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre 2013 Eylül ayında okulların açılmasına sayılı günler kala , 87 branştan 40 bin öğretmen öğrencileri ile buluşacak. Öğretmen atamalarında atama için gerekli şartlar, alana bağlı KPSSP10 ve KPSSP121 taban puanları,başvuru merkezleri ve başvuruların nasıl olduğu ve bu konuda akla gelen her türlü sorunun cevabı http://ikgm.meb.gov.tr adresinden ilan edilmişti.

Kadrolu öğretmen ilk atama başvuruları 2-6 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır.

Öğretmen Atama Sonuçları İçin Tıklayın

Aday öğretmenler tarafından tercihte bulunacakların başvurularını internet üzerinden yapıp yaptıkları başvuruları Milli Eğitim Müdürlüklerine onaylatmaları gerekmektedir. 2-6 Eylül tarihleri arasında onaylatılmayan başvurular geçerliliğini kaybedecektir. Eylül ayı içinde yapılacak atamaların 39 bin 432’ si ilk atamaya, 400’ü kurumlar arası atamaya,168’i ise milli sporcuların atamasına ayrılmıştır. 9-10 Eylül’de herhangi bir tercihine atanan adaylar, 11 Eylül’ den itibaren tebligatlarını beklemeye gerek olmadan atanmış oldukları İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ ne giderek belgelerini onaylatacaklar ve görevlerine başlayacaklardır.

Öğretmen Atama Sonuçları İle İlgili Duyurular İçin Tıklayın

Branş bazında atamalarda en fazla kontenjanı alan bölüm 5 bin 34 kadro ile İngilizce öğretmenliği olarak kaydedildi. Türkçe öğretmenliği alanında 3 bin 89, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği alanında 3 bin 953, rehber öğretmenlik alanında 2 bin 628, ilköğretim matematik öğretmenliği alanında 3 bin 582, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği alanında 2 bin 736, Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği alanında 2 bin 470, matematik öğretmenliği alanında bin 979, sınıf öğretmenliği alanında bin 835, okul öncesi öğretmenliği alanında ise bin 809 öğretmen atanacak.

23 Eylül 2013 Ek Öğretmen Atama Sonuçları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. meftun dedi ki:

  Felsefe okuyan hocalarım öncelikle yorumlarınız takdire şayan maalesef felsefe hep tepkiyle yanaşılan bir alan her alanda böyle ama bilinmiyor ki felsefe bizim yaşamımızın her alanında saygılarımla…

 2. ıngilizceci dedi ki:

  kolay mi öyle tüm vebali böyle bölümlerin başına yıkmak.yok yok sıkıntı varsa sistemde arayacan sen hoca.kimse kimsenin vebalini bölümünden dolayı boynuna almaz.ben almam.

 3. xyz34 dedi ki:

  arkadaşlar siz ne içtiniz ya her klavye başına oturan şu bölümün kıymeti bilinmiyor diyor sanki memlekette her şeyin kıymeti biliniyor her şey düzgün yapılıyor gibi olay kontenjana mı kaldı sistem bozuk yönetenler bozuk halk bilinçsiz ve doğal olarak bu sonuç çıkıyor neye şaşırıyorsunuz ki…

 4. fenci dedi ki:

  sevgili felsefeci arkadaşlar branşçılara değil sınıfçılara sitem edin onlar yıllardır en fazla kontenjan alan bölüm değil mi? daha düne kadar fen, matematik,türkçe 89 puanın altına düşmüyordu şu 4+4+4 gelmeseydi bizde yüksek puanla karşı karşıya kalacaktık tamam felsefe her bilimin merkezinde vardır bunu kabul ediyorum alımın da elbette branşçılar kadar olması lazım ama alım az oluyor diye bunun vebalini şu son atamalarda fazla alınan branşçılara geçmiş yıllardaki en fazla alım olan sınıfçılara yüklemek lazım
  ama meb hakikaten baskılara dayanamıyor geçen sene 348 aldığı sınıf öğrt. bu sene 1835 alıyor geçen sene 4+4+4 ten zaten fazlalık oluşmadı mı?

 5. Tuğçe dedi ki:

  85 puanla atanamayan sınıf öğretmenleri ne yapsın peki ? !!!

  1. burak dedi ki:

   Surunecegiz sadece…

 6. ilkogretim matematikci dedi ki:

  felsefe bolumunden atanmak isteyen arkadaslar turkiyenin matematik ihtiyacini gormezden gelemezsiniz, zira sizlerinde biraz matematik bilgisi olsaydi eminim felsefe bolumune gitmezdiniz. İki, iki daha dort eder bu kadar basit :)

 7. gamze dedi ki:

  yaa ihtiyaç sayısı nedense senin okuduğun dandik bölümdenmi fazla gözün feni göreceğine dindeki alım sayısını görsün çakma hoca

 8. Burak çetin dedi ki:

  öğretmen atama sonuçları tam olarak saat kaçta belli olacak arkadaşlar ? Bu arada Türkçeciler puan ve tercihler nereler ? 92 puan hep iç Anadolu yazdım hayırlısı :)

 9. Burcu Hoca dedi ki:

  Felsefeciyim puanım 72 eğer atanamazsam bütün vebalim ingilizce, Türkçe,ilköğretim matematik,fen ve teknoloji ve diğer fazla alım olan branşçıların üzerinedir. Bu branşlara neden bu kadar fazla kadro veriliyor, bu kadar ihtiyaç yok bu branşlardan ama MEB baskılara maruz kalıyor. MEB artık bırakın bu branşları da bizim gibi bütün bilimlerin temeli olan Felsefenin önünü açın !

  1. felsefeci dedi ki:

   burcu hocM Alnından öpüyorum seni! ben de felsefeciyim ve hala bu ülke de felsefenin kıymeti bilinmıyor ben yenı mezunum daha cok yolum var tabı şuan sözleşmeli calısıyorum yolun başında bıle bu yolun ne zor bır yol oldugunu fark ettım ama felsefe sadece öğretmenlık ıcın okunacak bır bölum degıl ona herkes bır sekılde bulasmalı her branstan öğretmene hatta felsefe dersı verılmelı …

  2. Mustafa k dedi ki:

   Matematik ile felsefenin arasındaki ders saat farkınabakman yeterlifelfese her zaman boşluk doldurma dersi olmuştur bilmem farkında mısın

Yorum Yaz