2012 YGS Sınav Giriş Yerleri

2012 ÖSYM Aday İşlemler Sistemi YGS Sınav Giriş Yerleri

ÖSYM 2012 YGS sınav giriş yerleri açıklanıyor. YGS sınav giriş belgesi için online sorgulama yapacak adaylar 2012 YGS sınav yerleri ve YGS giriş yerleri hakkında kesin bilgiye ulaşabilecekler, işte ÖSYM aday işlemleri (ais.osym.gov.tr) merkezi ve aday sorgulama sistemi…

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 1 Nisan 2012 tarihinde yapılacak ve ÖSYM tarafından açıklanan YGS giriş belgesi ile adayların YGS giriş yerleri ve YGS sınav yerleri de belli oldu. Adaylar TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ais.osym.gov.tr adresinden online sorgulama sistemi ile YGS sınav giriş belgelerini açabilir ve YGS sınav giriş yerlerini öğrenebilirler. YGS sınav belgesi adaylara posta yoluyla gönderilmeyecek ve Aday İşlemleri Merkezi tarafından internet üzerinden öğrenilebilecek.

YGS sınavına girecek öğrenciler, sınav giriş belgelerini internet üzerinden görebilecekler ve bu belgede adayların sınava gireceği merkez, bina ve salon bilgileri ile fotoğrafları bulunuyor. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre adayların bu belgenin siyah beyaz yada renkli bir çıktısını almaları ve YGS sınavı günü bu belgeyi yanlanrında bulundurmaları gerekiyor. Aksi takdirde sınava alınmayacaklar. ÖSYM 2012 YGS sınav belgeis duyurusunda ise adayların daha önceden sınav giriş yerini kontrol etmesi ve görmesi tavsiye ediliyor.

Şifresi olmayan adaylar;

Mevcut şifrelerini hatırlamayan ve şifresi olmayan adayların şifre edinme işlemleri alınan karar gereği ancak başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Nüfus cüzdanınız ve T.C. kimlik / Y.U. numaranız ile başvuru merkezlerine şahsen giderek yeni geçici şifrenizi talep edebilirsiniz.Bu işlemden sonra internet üzerinden geçici şifrenizi kalıcı hale getirip , Aday İşlemleri Sistemini kullanabilirsiniz.

2012 YGS Giriş Yerleri Sorgulamak İçin Aşağıdaki Ekranı Kullanın

YGS müfredatı hakkında bilgiler

YGS’de ortak müfredata dayalı Türkçe Testi, Sosyal Bilimler Testi , Temel Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi bulunuyor. Her testte hangi derslerden soru sorulacağı ÖSYM YGS kılavuzunda mevcut. Testler teksoru kitapçığında bulunacak ve tek cevap kağıdı kullanılacak. Soru kitapçığında yer alan sorular beş seçenekli, çoktan seçmeli türde olacaktır.

YGS sınav tarihi ve saati

ÖSYM 2012 YGS sınavı 1 Nisan 2012 tarihinde yapılacak. Sabah saat 10:00’da başlayacak sınavda adayların süresi ise 160 dakika. Adayların kimlik kontrol ve güvenlik noktalarından geçmeleri için saat 9:00’da sınav yerlerinde hazır bulunmaları gerekiyor.ÖSYM’nin geçtiğimiz yıl açıkladığı yeni güvenlik önlemleri ise bu sınavda da geçerli olacak.

YGS Sonuçları Nasıl kullanılacak?

YGS’de en az bir puan türünde 140 ve üzeri puanı olmayan adayların; YGS puanları ile bir yükseköğretim programını tercih etme (Sınavsız Geçiş hakkı olanlar hariç) ve LYS’lere girme hakları bulunmamaktadır. YGS puanlarından 140’ın altında olanlar için ilgili yerleştirme puanı (Y-YGS) hesaplanmayacaktır. YGS’de 140.000-179.999 arası puan alan adaylar, sadece meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarıı tercih edebileceklerdir. Bu adayların LYS’lere girme hakları bulunmamaktadır.

2012 YGS Giriş Yerleri Açıklanıyor YGS Sınav Giriş Yerleri ve Giriş Belgesi Tıkla Öğren ÖSYM Aday İşlemler Sistemi 2012 YGS Giriş Belgesi YGS’ye Hangi Okulda Gireceğim Sorgulama ais.osym.gov.tr . 2012 YGS’ye hanhi okulda gireceğinizi aşağıdaki sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz …

YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, LYS’lere girme hakkı kazanacaktır. YGS’de 180 ve üzeri puan alanlar, hem meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını hem de YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih edebileceklerdir. Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilmek için de YGS puanlarından en az
birinin 140 ve üzeri olması gerekir.

15 Mart 2012

Sınav Giriş Yerleri İle İlgili Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz …

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.