2016 Ortaöğretim Lise ve Önlisans KPSS Ne Zaman Yapılacak

2016 yılı resmî ÖSYM takvimi açıklandı  Ortaöğretim (Lise) ve Önlisans mezunlarına yönelik KPSS ( Kamu Personeli Seçme Sınavı) tarihi resmî olarak belli oldu. Buna göre Ortaöğretim/ Önlisans KPSS 22 Ekim 2016 Cumartesi günü yapılacak.  ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) 2016 Ortaöğretim Lise KPSS sınav tarihi ile 2016 Önlisans KPSS sınav tarihini 222 Ekim 2016 olarak belirledi. Ortalıkta 2016 yılında Ortaöğretim (lise) mezunlarına yönelik KPSS’nin yapılmayacağına dair çeşitli söylentiler dolaşmaktaydı. KPSS  Ancak  2016 yılında Ortaöğretim mezunlarına yönelik KPSS’nin son defa da olsa yapılacağı kesinlik kazanmış oldu.

Ortaöğretim-önlisans mezunları için düzenlenen KPSS’ye başvurular ise 12-24 Ağustos 2016 tarihleri arasında alınacak.

2016 Ortaöğretim ( Lise ) KPSS Ne Zaman Yapılacak , 2016 Önlisans KPSS Sınav Tarihi , ÖSYM 2016 KPSS Sınavı Ne Zaman , Lise Ortaöğretim Önlisans Mezunları İçin KPSS Ne Zaman Yapılacak 22 Ekim 2016

KPSS Taban Puanları İçin Tıklayın

22 Ekim KPSS Soruları Yorumları İçin Tıklayın

2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisansa son başvuru tarihi olan 24 Ağustos 2016 tarihi itibariyle ön lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar, ortaöğretim düzeyinde sınava girmek için başvuramazlar.

Başvuru ekranına yansıtılan MEB e-okul ile YÖKSİS kaynaklı eğitim bilgileri, ÖSYM başvuru merkezlerinde değiştirilemez.

MEB e-okul ile YÖKSİS’teki eğitim bilgilerinde eksiklik/düzeltme olan adayların başvuru süresi içinde kendi okullarına/üniversitelerine başvurarak bu bilgilerinin düzeltilmesini sağlamaları gerekmektedir.

MEB e-okul ve YÖKSİS’te eğitim bilgisi bulunmayan adaylardan (KKTC hariç yurt dışı, askeri okul öğrencileri/mezunları ile ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (ais) yabancı uyruklu numarası edinen (0 ile başlayan YU numarası) adaylar), ÖSYM arşivinde de eğitim bilgisi bulunmayan veya ÖSYM arşivindeki eğitim bilgilerinde düzeltme/değişiklik bulunanların bu bilgileri, ÖSYM başvuru merkezlerince değiştirilebilecek/düzeltilebilecektir.

Sınava başvuru işlemini yaptığı halde sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacağından başvuru kayıt bilgileri iptal edilerek bu adayların bina/salon atamaları yapılmaz ve bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi düzenlenmez.

Başvurusunu tamamlayan tüm adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan Aday İşlemleri Sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmeli, başvurusunun tamamlandığını teyit ederek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmelidir.

Sınava başvuracak adayların, Ek’te yer alan Başvuru Kılavuzu’nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2016 KPSS Önlisans ve 2016 Ortaöğretim (Lise) KPSS ile ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz….

29 yorum

  1. Mrh arkadaşlar 2014 yılında lise düzeyide sınav yapılacak mı o kadar araştırdım resmı yazıyla her hangı bır sonuç bulamadım bu konuda bilgisi olan bır arkadaşım yardımcı olursa cok sevınırım

  2. Merhaba ben anadolu lisesi 11.sınıf öğrencisiyim.eylül ayında yapılacak olan kpss ye gireceğim fakat anadolu lisesi mezunlarının kaç puanla atanabileceklerini bilmiyorum.düz liseler gibi en az 90 alman lazım diyolar ama bilen varsa yardımcı olabilir mi? en az kaç puan almam lazım?

  3. ben ticaret lisesi mezunuyum. kendi alanım dışında başka bölümlerede girme iknamım varmıdır bilen birinin yanıtlamasını rica ediyorum.Farklı bir bölüm imkanı?

  4. eğer meslek lisesiyseniz 15 yaşınızı dolmuş olmanız yeterli , ama düz lise okuyor iseniz 18iniz dolmadan sınava giremezsiniz ayrıca önce bi okulunuzu bitirin yahuu :)

  5. ACELE CEVAP BEKLİYORUM MURAT HOCAM;

    Kpss’ye ilk defa girecegim ve anladıgım kadarı ile;

    Ösym’nin sitesinden aday basvuru formunun cıktısı alınıp doldurulacak,bankaya 35 tl sınav ücretini yatırıp,banka dekontu ve aday basvuru formu ile birlikte sınav kayıt merkezlerine gidip kaydımı tamamlıcam,Doğrumudur Hocam ?

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.