2012 Memur Alımı – 2012’de 100 Bin Memur Alınacak

2012 memur alımı2012 yılı Bütçe kanunu düzenleniyor. Bütçe kanuna göre 2012 yılı içerisinde kamuya toplamda 100 bin yeni memur alınacak. Alınacak 100 bin personelin kurumlara dağılımı ise tam olmasada netleşmeye başladı: Ayrıntılar şöyle :

Bütçe hazırlık aşamasında 90 bin olarak tahmin edilen kamuya alınacak personel sayısı 100 bini geçti. 2012 yılı bütçe kanununda yer alan düzenleme ile bu yıl içinde emekli olanların yüzde 50’si oranında kamuya personel alınması öngörülmüştü.

Bütçe hazırlıkları sırasında, 180 bin kişinin emekli olacağı tahmini ile 2012’de 90 bin civarında memurun alınacağı hesaplanmıştı.

Üniversitelere 9 bin akademik personel

2012 yılında kamuya alınacak memur sayısının, hangi branşlarda olacağı ise kamu kurumlarının yapacağı çalışmalarla netleşecek.

Kamu kurumları personel ihtiyaçlarını Maliye Bakanlığı’na ve Devlet Personel Başkanlığı’na bildirecek. Maliye Bakanlığı da kamu kurumlarına kadro tahsis edecek.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfü Elvan da kamu kurumlarına bu yıl 100 binin üzerinde personel alınacağını duyurdu. Bir televizyon kanalında konuşan Elvan, IMF ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde önceki yıllarda kamuya sadece emekli olanların yüzde 10’u düzeyinde personel alındığını hatırlatarak,

“Şu anda emekli olan veya kurumundan ayrılan personel sayısının yüzde 50’si kadar dışarıdan atama yapılabiliyor. Şu an itibariyle 2012 yılında 100 binin üzerinde atama yapılacağını söyleyebiliriz” dedi. Öte yandan, üniversitelere de bu yıl içinde 7 bini araştırma görevlisi olmak üzere toplam 9 bin akademik personel alınacak.

2012 yılında ne kadar memur alınacak , 2012 yılınnda toplam 100 bin memur alınacak , Memur Alımları 2012 , 2012 Yılı Hangi Kurum Ne Kadar Memur Alacak , 2012 Yılında Alınacak Memur Sayısı ve Kurumlara Dağılımı , Memur Alımı Ne Kadar ne Zaman 2012 , KPSS ÖSYM 2012 Memur Alımı İlanları

11 Ocak 2012

Memur Alımlarıyla İlgili Görüş ve Düşüncelerinizi Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizlerle Paylaşabilirsiniz …

5 yorum

  1. Yukarıda hayvan dıyorki rumuzuyla yorum yapan matematık hocasınabır çıf lafım var .sen mateatık öğreticısısın sen ımam degılsın sen sınıfta 20 kışıye ders anlatamassın oysa ımam bu kutsal dını sızı gıbı cahıllere anlatarak hıdayetınıze vesıle oluyorlar cenazende ararsın duğununde ararsın namazda ararsın basın sıkısır ararsın hep memnun olursun ama devletten aldığın para gözüne batar. Sen ihl sınde matematıkçı oldun ama ihl li olamadın.

  2. Hasanlı nickli arkadaşım, bu 100 bin memur alınacak sayısı, yani 2012 yılında bütün kurumlara alınacak toplam memur sayısı ifade ediyor. Bütçeden koparılan rakam bu, aslında çok da iyi bir sayı.Şimdi bütün kurumlar bu sayıdan kontenjan koparmaya çalışacaklar. Tabi her zamanki gibi aslan payını yine Milli Eğitim Bakanlığı alır diye düşünüyorum. Özellikle atama bekleyen öğretmenler çok baskılı bu aralar . İkinci sırayı hangi kurum alır tahmin edemiyorum. Bu kontenjanın en az %30’unu MEB alacaktır. Bu ilerleyen günlerde belli olur. Umarım aydınlatabilmişimdir.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.