Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2022

2016 YGS LYS Ek Yerleştirme Başvuruları Ne Zaman Yapılacak

 

DUYURU

(2016)

 2016-ÖSYS Ek Yerleştirme : Başvurular

2018 2019 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan,  yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandıktan sonra açılan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına 2016-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar, 2016-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 26-30 Ağustos 2016 tarihleri arasında başvuru merkezleri aracılığıyla veya internet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır. 2016-ÖSYS merkezi ilk yerleştirmede tercih işlemi yapılabilen tüm Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ÖSYS’de Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Adaylar, tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla yaptıklarında ödeyecekleri hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyeceklerdir. Posta ile Merkezimize gönderilen Tercih Formları işleme alınmayacaktır.

2016-ÖSYS Ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylar, 2016-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna ÖSYM’nin  http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

Ek yerleştirme işlemleri, 2016 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu, 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI – 2016

—————————————————–

2016 Ek yerleştirme Tercihlerine Katılacak Olan Adaylara Önemli Uyarı:

”Merkezi yerleştirmede kontenjanı boş kalan programların minimum puanları yok. Minimum puanları olmadığı için ek yerleştirmede bu programları herkes isteyebilir. Mesela bir programın 50 kişilik kontenjanı varsa burada 1 kişilik boş yer bile kalsa minimum puanı oluşmuyor. Böylece ek yerleştirmede burayı herkes tercih edebiliyor.

Ek yerleştirmede minimum puan kontenjanı dolan programlarda oluyor. Eğer bir programın kontenjanı 50 ise, oraya 50 kişiyi yerleştirmişse ve oraya 1 kişi kayıt yaptırmadıysa, o 1 kişilik kontenjan için ek yerleştirmede tercih yapabilmek için o programa son yerleşen adaydan daha yüksek puana sahip olmak lazım. Ama 50 kişilik kontenjanı olan bir programa kontenjan dolmadıysa onun minimum puanı yoktur, ek yerleştirmede herkes orayı isteyebilir.

Dolayısıyla ek yerleştirmede minimum puanı olmayacak çok sayıda program olacak. Özellikle vakıf üniversitelerinde. Ek yerleştirme ciddi bir şanstır, yerleşmeyenler için. Oralarda isterlerse yerleşebilecekleri programlar bulabilirler.”

2016 LYS Ek Yerleştirme Başvuru Tarihleri, 2016 Üniversite 2. Tercihler Ne Zaman, YGS LYS Ek yerleştirme Tercihleri Ne Zaman Yapılacak 2016, ÖSYM Ek Tercih Başvuru tarihleri

Ağustos 2016

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. elif dedi ki:

  arkadaşalr 2012 ek yerleştrme kılavuzunda …tablo 4 tü yanlış hatrlamıyorsam ..okul birincisi felan durumu var …pek analamadm onu bilgsi olan bir bilglendrebilirmi ..teşşkr edrm

 2. mesut dedi ki:

  Arkadaşlar: Allah hayırlı kılkmışsa, hepimiz gideriz biyerlere, bize düşen tek şey sabırlı ve kararlı olmak..

 3. mesut dedi ki:

  Arkadaşlar: Allah hayırlı kılmışsa elbette hepimiz, gideriz biyerlere. Bize düşen tekşey sabırlı ve kararlı olmaq…

 4. DENİZ dedi ki:

  Herşey o kadar basit değil bi sene dile kolay iki senedir hiçbişey olduğu yok puanım yetersiz olsa sesimi çıkarmıcam ama olede değil insanı sinir eden bu işte

 5. serdar dedi ki:

  arkadaşlar sakın üzülmeyin bende 2010 ve 2011 de girdim bişey çıkmadı 2011 de 14 puanla kaybettim. Allahın hakkı 3 tür. son kez gireceğim 2012 de sizde son kez girin hem katsayıda kalktı bu sene puan falan kırılmıcak. son kez deneyelim. bu seferde olmazsa sorun ösym de.
  sorusu olan yada bu konuda konuşmak isteyen varsa eklesin
  ezicafe@hotmail.com
  hadi kalın sağlıcakla üzülmeyin fazlada demekki bu senede nasip değilmiş.

 6. DENİZ dedi ki:

  arkadaşlar itiraz hakkım war mı

 7. DENİZ dedi ki:

  bittim arkadaşlar mahwoldum sonuçlar açıklandğından beri kafayı yiyorum hiç bi yer gelmedi iki senedir hiç bisey olmuyo bitti benim için herşey bütün ihtimaller umutlar bitti işte ya bole bişey olamaz olamaz kendi şehrime kendi bölümüm açılıyo ona bile yerleşemiyorum düşünün artık ya bole bişey olabilirmi benden kat kat kötüleri bile yerleşti ben yerleşemedim puanım herşeyim onlardan yüksek olmasına rağmen ya of off napcam ben şimdi ya bi senem daha gitti gitti işte

 8. DENİZ dedi ki:

  çocuk gelişimi cumhuriyet ünw yazan warmıydı…

 9. DENİZ dedi ki:

  bittim arkadaşlar mahwoldum sonuçlar açıklandğından beri kafayı yiyorum hiç bi yer gelmedi iki senedir hiç bi b.. olmuyo bu ne biçim bi sistem ya bitti benim için herşey bütün ihtimaller umutlar bitti işte ya bole bişey olamaz olamaz kendi şehrime kendi bölümüm açılıyo ona bile yerleşemiyorum düşünün artık ya bole bişey olabilirmi benden kat kat kötüleri bile yerleşti ben yerleşemedim puanım herşeyim onlardan yüksek olmasına rağmen ya of off napcam ben şimdi ya bi senem daha gitti gitti işte

 10. sultn' dedi ki:

  sanmıorum 3. yerleştirme yapmaz.. yapsa da bana uymaz zaten.. şurda ygs ye ne kaldı 2. ek yerleştirmeyi bekleyene kadar oturur adam gibi çalışırım daha ii yere giderim.. zaten kontenjanı dolmayan yerler de vakıf ve yurtdışındaki ünilerdir..

 11. bin9yuz90 dedi ki:

  Evet simgee. umarım olur 3. terchler..bi umud .

 12. simge dedi ki:

  Arkadaşlar giremeyenler harekete geçim bazı sitelerde 3. ek yerleştirmeden sö ediliyor baskı yapalım ki yapsınlar sanırsam geçen yıllarda 3. bi yerleştirme yapılmış bizimde hakkımız 33 bin boş yer varmış ltfn yardımlaşalımm…….

 13. destro_58 dedi ki:

  onun için bu kadar koydu demi seviyesiz aşşağılık… “Senin sevine s….”
  Bizde çok gördük senin gibilerini güzelim sizin seviniz ancak dış kapının maldalından ibarettir sizin gibi seviyesi olan benim kapımda it bile olamaz…
  Şunuda unutma senin kapasiten benimki kadar olamaz ki birde seviyeme laf ediyorsun…

 14. gekas dedi ki:

  seçil nerenin muhasebesi geldi

 15. nil dedi ki:

  ge**** mahluk sensin lafını bil de konuş ben ek yerleştirmeye falan kalmadım ilk tercihime de girdim o senin mallığın daha da bişe yazmam senin seviyene düşmem komplex yaptın heralde ahahahahha :D:D:D bişe de yazmam artık seninle uğraşacak zamnım yok ve ben kendi seviyemdeki insanları önemserim senin lafların vız gelir tırıs gider ;)

 16. seçil dedi ki:

  muhasebe geldi benim walla

 17. elif dedi ki:

  maksat bi üniye girmek değil veya marifet marifet insan olmak sen nekadar iyi üniye girersen gir insan olmadığın sürce bi haltolmaz

 18. destro_58 dedi ki:

  Nil senin kapasite baya varmış ki ek yerleştirmeye kaldın geri zekalı mahluk seni adam elbette sevinir o 2 yıllık işletmeyi iktisata çevirebilir.millet bir sene daha açıkta kalmayayım diye bir tarafını zorluyor.sende küçümsüyorsun ha.Seninki de biraz görgüsüzlük olmuş güzelim..

 19. efe dedi ki:

  inş seneye olur canım sıkıntı yapma

 20. .............................................. dedi ki:

  vay ya bartın ü.
  turizm işletme geldi :D

 21. *sultn' dedi ki:

  malesef.. okul öncesini pdr yi filan yazmıştım tutmadıı seneye umuyorum..

 22. efe dedi ki:

  sağol sultan sen naptın girdin mi bi yere?

 23. *sultn' dedi ki:

  felsefe ii bölüm.. ailem öğretmenlikte ısrar etmeseydi bende sosyloji ve felsefeyi yazmayı düşünüordum..
  felsefe den istersen psikolojiye de yatay geçiş yapabiliosun.. oku oku.. başarılar tebrik ederim bu arada..

 24. *sultn' dedi ki:

  yeni şifre edin.. yani şifrende 1 tane byük harf, 1 tane simge ve en az 1 tane de rakam olmalı.. mesela Asdf46. gibi..

 25. nil dedi ki:

  ya bunlar ne biçim şeyler ya adam işletme geldi diye sewiniyo ben de ii bi bölüm sandım saçmalık ötesi zaten işletmeye girmek için çalışmaya bile gerek yok ben de aydın pdr ye girdim ama yetinmiorum saçma sapan bölüme girdini ii bişe gibi yazma bi de ii mi gören de örnek olacak zanneder eskişehir açıköğretimde bile 15.000 işletme 17.000 kamu yönetimi mezun oluyo zaten çok zor değil gerçi kapasite meselesi kendinize iii bi ideal belirleyin oke ;)

 26. efe dedi ki:

  arkadaşlar ben gazi felsefeye girdim nasıl bi bölüm felsefe aranızda bi akrabası okuyan var mı?varsa biraz bilgi verbilir mi

 27. DENİZ dedi ki:

  ya ne oolur bakın suraya soleyin siz nasıl girdiniz değiştiremiorum şifreyi iremedim hala

 28. ilknuray dedi ki:

  nsl bkamıosn ya osym sonuctn gr bk denz.s

 29. ilknuray dedi ki:

  tbrk edrm eren ….:) basrlrnn dvamını dlrm..

 30. DENİZ dedi ki:

  ya arkadaşlar yardım edin yagiremiorum hala göremedim of

 31. Eren dedi ki:

  arkadaşlar bana isparta insan kaynakları bölümü geldi. :} açıkçası pek umudum yoktu ama ne oldum değil ne olacağım demek lazım. Şimdiden kazanan arkadaşlara başarılar diliyorum :} kazanamayanlarda üzülmesin arkadaşlar çünkü 1 sene adam gibi çalışsınlar ve gerisini Allah a buraksınlar. Saygılar…

 32. ilknuray dedi ki:

  cnm sn şmd osym yı kndı blge num ara .. ordn blg al hmn cnku unı içn o cktı grklı

 33. elif dedi ki:

  hayr geçici şifre alamdım kaç saattir uğraşıyorumm kafayıı yemek üzereyiim yardım edin lütfenn yha :'((

 34. ilknuray dedi ki:

  tbrk edrmm ryhn bnd ulslrarası kbrs üni avrupa brlği ilşkleri:)

 35. reyhan dedi ki:

  ARKADAŞLAR ÇOK MUTLUYUM 4 YILLIK İŞLETME AFYON GELDİ SİZ NAPTINIZ HEPİNİZ İÇİN HAYIRLISI OLSUN ARKADAŞLAR

 36. ilknuray dedi ki:

  elf sn gecıcı sfre almdn mı gremdn mı dha snucuna?

 37. elif dedi ki:

  arkadaşlar şifremiii değiştiremiyorum kafayıı yicem Allah rızasıı için yardımcıı olun lütfen :((((

 38. ilknuray dedi ki:

  evt ya bu bursa nrdn bsvrcz biln bri yazsn ya ltfn

 39. efe dedi ki:

  arkadaşlar bu devletin herkese verdiği bursa nerdenbaşvurucaz bilgisi olan lütfen yazsın?????

 40. *sultn' dedi ki:

  bu senem boşa gitti yaa bii umut bekliordk işte neyse ders çalışmanın vakti geldi.. seneye de aynı durumu yaşamamak için şimdilik en iisi bu sanırım !!

 41. gekas dedi ki:

  sağol üzüldüm valla ama sen elinden geleni yap seneye daha güzel bölüm inş.

 42. özlem dedi ki:

  hayırlı olsun gekas ben yerleşemedim

 43. gekas dedi ki:

  özlem sen ne yaptın

 44. Fatih dedi ki:

  Biran önce gerekli evrakları toplayıp kayıt yaptırmamız gerek
  Herkese başarılar dilerim.

 45. ilknuray dedi ki:

  ya gekas kyk ya nsl bsvrcm k bna vrmzlr ama yne d vrcm:)

 46. *sultn' dedi ki:

  sen en iyisi google den ösym ek terciih sonuçları die yaz ilk siteye tıkla bakalım bii.. nasıl bulamadın hayret :))

 47. emre dedi ki:

  tamam girdim ama işte sonucu bulamadım tercih yaptığım yeri buluyorum sonuçları bulamıyorum

 48. *sultn' dedi ki:

  bu arada ben sayısal bilgilere giremiorum biri girip kopyalayıp burda yayınlayabilir mi_?

 49. ömer dedi ki:

  ösyme kıçıkı yee :)

 50. ipek dedi ki:

  öyle ya hayırlısı neyse o olsun hepimiz için

 51. ilknuray dedi ki:

  TSK EDRMMM ..:)

 52. *sultn' dedi ki:

  hayırlısı olsun demek ki bu hayırlıymış bizler için..

 53. gekas dedi ki:

  ilknuray çok güzel oldu hayırlısı olsun

 54. *sultn' dedi ki:

  aday şifrenle birlikte tc numaranı yaz gir işte..

 55. ipek dedi ki:

  olmadı sultan ya seneye kaldık artık

 56. emre dedi ki:

  tecih sonuçlarına nasıl bakılıyor yardımcı olurmusunuz

 57. ilknuray dedi ki:

  ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ / AVRUPA BİRLİĞİ İLİŞKİLERİ

 58. gekas dedi ki:

  peyzaj mimarlığı konya geldi :)

 59. *sultn' dedi ki:

  İpek naptın_?

 60. *sultn' dedi ki:

  Allah kahretsiin !!
  umduğum gibi gelmemiş yaa öğretmelikler.. !!!

 61. ipek dedi ki:

  herkese hayırlı olsun arkadaşlar

 62. Fatih dedi ki:

  Cümleten hayırlı olsun , Ispartadayım 29.tercih peh

 63. erdal dedi ki:

  arkadaşlar 2. tercihimi yapıtım ama ne zaman sonuçlar açıklanacak bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler :)

 64. ilknuray dedi ki:

  kbkmyn ama knsmlrnz onu gstrdı bna hr nyse msn adrsnızı vern lınkı ordn atm kndı adrsmı v lınkı burdn yynlmaya clştm hala dntlnıo dıo hpsı acldklrnda grrsnz ztnn .. msn adrs?

 65. gekas dedi ki:

  arkadaşlar açıklandı valla ösym deşimdi

 66. ipek dedi ki:

  ilk kez girdim bu sene mezun oldum liseden anlayacağın

 67. *sultn' dedi ki:

  inş. olur.. Kaçıncı girişin bu yıl_?

 68. ipek dedi ki:

  inşallah sultan dua edelimde bu sene gidelim aynı yere

 69. ipek dedi ki:

  ilknuray inanmıorz demedik sadece haberi hangi siteden aldın merak ediorm ösymde bunlar yok çünkü

 70. beyzaa dedi ki:

  aydın rize erzurum edirne konya zonguldk malatya ve mersin yazdım gekas sen nereleri yazdın..

 71. *sultn' dedi ki:

  ewtt inş. ya İpek çok istiorum valla.. bu yıl olmasa bile seneye olur umarm..

 72. ipek dedi ki:

  yani ösym nin duyurular kısmına giriorm bu söylenenlerin hiçbiri yok ortalıkta

 73. ceren dedi ki:

  evet işin tuhaf kısmıda o zaten:)

 74. gekas dedi ki:

  ilknuray linki şimdi yukarıya bi daha kopyala ya

 75. ipek dedi ki:

  ya arkadaşlar bide bu kadr duyuru alıosunuz ama ösymnin sitesinde bunların hiçbiri gözükmüo

 76. ceren dedi ki:

  tmm gördm sagol ilknuray

 77. ilknuray dedi ki:

  http://www.e-haberajansi.com burdn b bakn arkdslr dgr trlu yynlnmıo cnku..

 78. ilknuray dedi ki:

  n dmk..

 79. ipek dedi ki:

  saol ilknuray ben okudum teşekkür ederim

 80. ipek dedi ki:

  sultan umarım ya ya giresunda yada selçukda görüşürüz

Yorum Yaz