20 Ekim 2012 Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevapları MEB

2012 yılının beşinci ehliyet sınavı Milli Eğitim Bakanlığı resmi sınav uygulama takvimine göre 20 Ekim 2012 tarihinde yapılacak. Ehliyet almak isteyen sürücü adayları bu sınavda sorulacak olan ilkyardım trafik ve motor derslerinden en az 70 puan almaları gerekiyor. Geçmeleri halinde direksiyon sınavına gireceklerdir. Direksiyon sınavında da başarılı olan adaylar ehliyet almaya hak kazanacaklardır.  20 Ekim Ehliyet sınavına girecek olan bütün sürücü adaylarına başarılar dileriz …

Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı
2012/MTSAS-5

20 Ekim 2012 Ehliyet Soruları ve Cevapları en geç 23 Ekim 2012 Salı günü yayınlanacaktır. Yayınlandığında Bu Sayfada Yer Alacaktır … Sayfamızı takip ediniz. Sınav ve sorularla ilgili yorumlarınızı aşağıdan anında yazabilirsiniz …

Ehliyet Soruları 20 Ekim 2012,  20 Ekim Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları, Ehliyet Soruları İndir 20.10.2012, MTSAS MTS Soru ve Cevapları 20 Ekim 2012, Ehliyet Soruları MEB 20 Ekim 2012 Cumartesi

20 Ekim Ehliyet Sınavında Çıkan Hatırladığınız Soruları Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz ..

39 yorum

 1. slm arkadaşlar bende sınava katıldım sorular da çok şaşırtmaca vardı bence motor biraz karışıktı iyi geçti ama hala tedirgininm bide şu soruların cevaplarını alabilsek çok iyi olacak inşallah hepimiz geçmişizdir :)))

 2. ben sadece trafikten grdim ama sorular çok basitti … trafikte çıkanlar ise sola dönüş yasak tabelası. geçiş hakkı, çevre,otoyolda asgari ve azami hız , u dönüşü, geçiş öncelikleri. yani biraz bakınılırsa oldukça basitti.

 3. sınav için çok çalışmıştım sadece kitabı değil int üzerinden online sorularıda çok çözdüm, zaten farklı veya değişik hiç bi soru çıkmadı karşıma defalarca çözdüğüm sorulardı hepsi çok kolaydı.toplamda belki 1 veya 2 yanlışım olabilir, ama o kadarda olsun :))))

 4. aracın periyodik bakımları?
  1-yol durumu
  2- hava koşulları
  3- kişisel sürüş farkları ben 1-2 dedim çünkü kişisel görüşü anlamadm fazla mantıklı gelmedi o yüzden 1-2 dedim

 5. Kim ne derse desin motorda en az 5 6 soruda zordu zorluğu ise verilen siklarin birbiriyle aynı anlam tasimasiydi yani çok çok yakındi motordan fuul çeken çok az kişi çıkar çalışmamış olanda kalır bekleyip gorucez..

 6. vallaa ben sağlıktan ikinci kez girdim bugünn çalışınca olmuycak bişi yokmuş :) ilk sınavda motor:98 trafik:87 sağlık:63 tü :)inşallah bu sınavda iyi bi puan alcam :)

 7. 20 Ekim ehliyet sınavından şimdi çıktım, ve motor soruları beni çok zorladı. Sanırım motordan kalırım :( . Şu şeritlerle ilgili bir soru vardı, cevaını ne yaptınız ? Hatırladıklarımızı paylaşalım arkadaşlar.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.