Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Ağustos 2021

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Nedir?

Bu yazımızda 2 Nisan Dünya Otizm farkındalık günü nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Otizm, genetik bir hastalıktır. Beyin hastalığıdır. Doğuştan sahip olunan bir hastalıktır. Hasta olanlar bu durumu isteyerek seçmezler. Bu nedenle otizm hastalarına hor bakılması insanlık dışıdır. Otizm hastaları, sağlıklı insanların eksikliklerini yüzüne vurur.

Otizm hastalığı konusunda dünya genelinde farkındalık oluşturmak için 2 Nisan Dünya Otizm Günü ilan edilmiştir. Bu günde otizm hataları ve yakınları hakkında yardımlaşma, paylaşma, kaynaşma, dayanışma faaliyetleri ve bu faaliyetlerin sonuçları konuşulur.

2 Nisan gününde amaç otizm hastalarının, kaderlerine terk edilmemeleri gerektiğine inanmaktır. Ayrıca bu hastalığın insanın kaderinde olduğunu kabullenmek ve otizmliler için eğitim, sağlık faaliyetlerine destek olmaktır.

Otizm hastalığı, en çok ailelerin ve öğretmenlerin üstesinden gelip rehabilite edecekleri bir hastalıktır. 2 Nisan günü dünya için bir fırsattır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. neriman dedi ki:

    2 nisan dünya otizm farkındalık günü hakkında kısa bilgi lazımdı ödevim bitti teşekkürler :)

  2. Semra dedi ki:

    otizmli çocukları sadece 2 Nisan dünya otizm farkındalık günü etkinlikleri kapsamında değil her gün anımsamalıyız. Bu bilinci bu yazıda çok güzel vermişsiniz.

Yorum Yaz