Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

2. Dünya Savaşı’ndan Sonra Demokratik Yönetimleri Güçlendirmeye ve Yaygınlaştırmaya Yönelik Uluslararası Politikaların Hız Kazanmasının Nedeni Nedir? Açıklayınız.

Aşağıda 2. Dünya Savaşı’ndan sonra demokratik yönetimleri güçlendirmeye ve yaygınlaştırmaya yönelik uluslararası politikaların hız kazanmasının nedeni nedir açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

İkinci Dünya Savaşı, dünya siyaset ve kültür tarihini etkileyen en büyük savaşlardan biri olmuştur. İkinci Dünya Savaşı, insani kayıpların da yoğun olarak yaşandığı bir savaş olmuştur. Bu bakımdan insan hakları, çocuk hakları olarak hukuki çalışmalar da savaş sonrası gündeme gelmiştir. Dünya mirasını korumak adına ortak mirası koruma altına almak da söz konusu olmuştur.

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra demokratik yönetimleri güçlendirmeye ve yaygınlaştırmaya yönelik uluslararası politikaların hız kazanmasının nedeni insani değerlerin ve milli egemenliklerin zarar görmesidir. Bunun önüne geçmek ve insana değer verilmesi için bu yönetim şekillerinin güçlendirilmesi gündeme gelmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. duygu özaslan dedi ki:

    anlaşılır ve sade yazılmış, 2. Dünya Savaşı’ndan Sonra Demokratik Yönetimleri Güçlendirmeye ve Yaygınlaştırmaya Yönelik Uluslararası Politikaların Hız Kazanmasının Nedeni Nedir? Açıklayınız. anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

Yorum Yaz