Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ekim 2021

15 Temmuz İle İlgili Kompozisyon Kısa

Bu yazımızda 15 Temmuz ile ilgili kompozisyon kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

2016 senesinin yaz aylarında Temmuz sıcağının ortalarında meydana gelen bir elim hadise sonucunda, darbe teşebbüsü yaşandığı günün akşamında ortaya çıkmıştır. Darbe teşebbüsü, bu milletin topuyla, tankıyla, uçağıyla yapılmıştır.

Milletin tankı, tüfeği, uçağı milleti vurmuştur. Bu ihanet olayının arkasından bazı hainler çıkmıştır. Bir avuç hainin milyonlar üzerine bomba yağdırması bir vahşetten öte garibanlık ve acizliktir. Çünkü çıplak elle vatan ve namus müdafaası yapan insanlara mertlik icabı ateşle mukabele edilmez. Anlaşılıyor ki, hainlerin de mertlikten zerre nasibi yoktur.

Hem hain hem namert olan bu insanların, insani değerler noktasında da eksik olduğu anlaşılmaktadır. Çünkü eğer bir darbe teşebbüsünde savaş haline geçildiyse, kadın, çocuk ve geri hizmettekilere, savunmasızlara mukabele edilmez.

Hem hain, hem namert hem zalim işte böyle olunur. Bütün ahlaki ve hukuki sistemlerde muhakkak bir cezası bulunan bu teşebbüsün hiçbir insani, ahlaki ve hukuki yanı yoktur ve olamaz. Eğer bir fikir hiçbir baskı altında değilse, bu teşebbüsü en azından kınamalıdır.

Darbe teşebbüsü, darbeler tarihine sahip bir ülke olarak Türkiye’yi yine acı bir olayla karşı karşıya getirmiş. Fakat, tıpkı Milli Mücadele’de olduğu gibi yine milletin azim ve kararı neticeyi belirlemiştir.

Aziz ve necip bir millet olarak dedelerimizin yaptığı gibi şehadet yolunda tereddüt etmeden yürüdük. Şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazi olanları da tebrik ediyoruz. Çünkü biz böyle bir milletiz. Ölürsek, şehit, kalırsak gazi…

15 Temmuz İle İlgili Kompozisyon Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz