Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

15 Temmuz Hakkında Bilgi Kısa

Aşağıda 15 Temmuz hakkında bilgi kısa kısaca olarak ele alacağız.

15 Temmuz 2016… Tarihin dönüm noktalarından biridir. 14 Temmuz günü Cuma’ya denk geliyordu. Öğle saatlerinde yaşanan hareketlilik bir rutin olarak algılanmıştı. Akşama doğru askeri hareketlilik büyük şehirlerde başlamıştı. Herkes rutin güvenlik kontrolleri zannediyordu.

İstanbul Boğazı’ndaki hareketlilik ise hayra alamet değildi. Kuleli taraflarında askerler insanları evlerine gitmeleri için uyarıyordu.. Millet kulaklarına inanamıyordu. Herkes radyolara sarıldı. Haber kanallarında bir şey yoktu. Sosyal medyada bir iki şeyler konuşuluyordu.

Biraz zaman geçtikten sonra boğaz köprüleri tutuldu. Haberlerde anonslar yapılmaya başlandı. İnsanlar şaşkındı. Yetkililerden de açıklama henüz gelmemişti. Sosyal medyanın etkisiyle insanlar sokaklara çıkmaya başladı. Köprüye gidenler, kışlalara yürüyenler vardı.

Biraz daha zaman geçince işler ciddiye bindi. Darbe açıklaması yapıldı. Tanklar ve uçaklar harekete geçirildi. Bombalar atılmaya kurşunlar sıkılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı ve başbakan açıklamalar yapmıştı. Millet top yekün sokaklara döküldü.

Atılan bombalardan ölenler ve yaralananlar oldu. Şehit olanlar ve gaziler oldu. Yeniden bir Milli Mücadele yaşanıyordu. Sabaha karşı olaylar daha da büyüdü ve şehit sayısı arttı. Herkes sokaklardaydı. Darbe girişimi halk tarafından sabaha karşı engellendi. Ülkenin asıl sahipleri durun diye bağırdı. Halk devreye girdi.

Böylece darbeciler amaçlarına ulaşamadılar. Şehitler bizim, gaziler bizim, hainler cezasını bulacak diye millet yola çıktı. Olan olmuştu. Tarihi bir gün yaşandı. Ülkemizi geri almıştık.

15 Temmuz Hakkında Bilgi Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz