Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Aralık 2021

13 Aralık İstanbul’da Okullar Tatil Mi

13 Aralık 2014 istanbul okullar tatil mi? İstanbul’da kar tatili olacak mı? İstanbul kar tatili 2013. 12 aralık İstanbul valisi kar tatiliyle ilgili konuştu. Bakalım 13 Aralık’ta İstanbul’da okullar tatil olacak mı? Detaylar haberimizde.

Yoğun kar yağışı tüm Türkiye’yi etkisi altına aldı. Taşrada yüzlerce köyle ulaşım kesildi. Kar ve buz bazı yerlerde insan boyuna yaklaştı. Soğuk hava ve yoğun tipi özellikle büyük şehirlerde kendisini gösteriyor. İstanbul da kar yağışından olumsuz etkilenen şehirlerimizden bir tanesi. Öğrenciler ve çalışanlar sabahları işe ve okullarına gitmekte zorlanıyor. Aynı çile dönüş yolculuğunda da tüm hızıyla devam ediyor. Zaten normal zamanlarda trafik çilesiyle boğuşan İstanbullu’nun çilesi kar yağışıyla birlikte daha da arttı. Yollar buz tutunca trafik kazaları kaçınılmaz hale geldi.

İşte böyle bir durumda öğrenciler Vali Hüseyin Avni Mutlu’dan sevindirici bir kar tatili haberinin gelmesini bekliyor. Ancak Vali Mutlu geçtiğimiz günlerde twitter hesabından yaptığı duyurularda henüz böyle bir tatilin mümkün olmayacağını söylemişti. Ancak yağış her geçen gün artmaya devam ediyor. Peki 13 Aralık İstanbul’da okullar tatil olacak mı? Her öğrenci bunu merak ediyor.

Bugün öğlen Kanal 24’ün canlı yayınına bağlanan Mutlu, önümüzdeki günler için bir tatil olmayacağını açıkladı. İstanbul’un bazı bölgelerinde aksama olmasına rağmen bunun genel bir sorun yaratmadığını, bu yüzden tatilin olmayacağını açıklayan Mutlu, öğrenciler için en iyi kararı verdiklerini ve öğretimin aksamayacağını bildirdi.

kartatili

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz