Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

1. Süleyman’a Neden “Kanuni” Denilmiş Olabilir Belirtiniz.

Aşağıda 1. Süleyman’a neden “Kanuni” denilmiş olabilir belirtiniz kısaca olarak ele alacağız.

Osmanlı Devleti döneminde en önemli padişahlardan biri olan Sultan Süleyman, I. Süleyman olarak tahta çıkmıştır. I. Süleyman’a Kanuni de denmiştir. Kanuni, siyaset tarihinde en çok kullanılan ve bilinen ismi olmuştur. Muhibbi mahlası kullanarak şiirler yazdığı bilinen padişahın Kanuni ismi ise adeta lakabı olmuştur.

Sultan Süleyman’a Kanuni de denmiştir. Bunun nedeni Sultan Süleyman’ın adalete, kanunlara ve geleneklere aşırı bağlı olmasından ileri gelmektedir. Sultan Süleyman, devletine, milletine, dinine, vatanına bağlı, gelenek ve göreneklere önem veren bir insandır. Bu nedenle Kanuni olarak bilinmiştir. Her padişah kanun yapmıştır, Sultan Süleyman’ın kanun yapmasıyla değil kanunlara bağlı kalmasıyla isminin bir ilgisi bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sebile ölmez dedi ki:

    merhaba arkadaşlar, 1. Süleyman’a Neden “Kanuni” Denilmiş Olabilir Belirtiniz. ödevim için kullandım, ben Afyon birincisi sebile ölmez hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

  2. hazal dedi ki:

    Merhaba ödev sayfası gerçekten hayran edici, 5 yıldızı hak ediyor 1. Süleyman’a Neden “Kanuni” Denilmiş Olabilir Belirtiniz. vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

Yorum Yaz