Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Aralık 2021

1 Nisanda Yapılacak Şakalar

1 nisanda yapılacak şakalar hakkında bilgi kısaca

Diş Macunu ve Bisküvi

Bir paket kremalı bisküvi alınarak içindeki bisküvilerin bir kısmı ortasından bölünür. Kremaları çıkarılarak yerine diş macunu sıkılır. Pakete bir tane normal bisküvi bir tane diş macunlu bisküvi olacak şekilde dizilir. Şaka yapılacak kişinin yanına geldiğinde normal olan bisküvi size denk gelir ve normal bir şekilde yersiniz. Sıradaki bisküvi ise arkadaşa uzatılır ve yemesi sağlanır. Bisküviyi yiyen kişi bu ne biçim bisküvi gibi tepkiler verecektir. Siz de durumu bozuntuya vermeden bir şey olmadığını iddia edersiniz.

Karton Kutu ve Balon

Bir karton kutunun içine neredeyse patlayana kadar suyla doldurulmuş bir balon yerleştirilir. Şakayı yapmak istediğiniz bir arkadaşınıza kutuyu tutması için atarsınız ve balonu tuttuğunda balon patlayıp arkadaşınızı ıslatacaktır.

Klasik Kalabalık Ortam Şakaları

Kalabalıkta klasikleşmiş şakalar uygulanabilir. Üç dört kişi bir araya gelinerek insanların olduğu bir sokakta yürünmeye başlanır. Birkaç insanla karşılaşıldığında sanki yerde ip varmış da üzerinden atlanıyormuş gibi davranışlar sergilenir. Ne kadar çok insan bunu yaparsa o kadar inandırıcı olur. Ya da arkadaşlarınızla bir noktaya sabitlenip bakarak da şaka yapılabilir. Yeter ki karşınızdakiler size inansın.

Boyalı Dürbün

Bulduğunuz boru gibi bir cismin ağzı siyaha boyanarak kendiniz kullandığınız anda gözünüze değdirmemeniz gerekir. Boruyla bakarken şaşırmış gibi tepkiler vererek arkadaşınızın meraklanmasını sağlayabilirsiniz. Meraklandıktan sonra arkadaşınız da bakmak isteyecektir ve gözüne dayayıp sizin şaşırdığınız şeyi görmeye çalışacaktır. Ancak sizin tepki verdiğiniz gibi tepki verilecek bir şey göremeyecektir. Tabi ki bunları yaparken gözünün etrafındaki boyalı halkadan haberi olmayacaktır.

Sıcak Çay Bardağı

Masada otururken size gelen bir bardak çay ya da su geldiğinde bu şaka rahatlıkla uygulanabilecektir. Arkadaşınızdan masanın kenarına iki baş parmağını koymasını isteyin ve bardağı iki parmağının üzerine koyacağınızı, kaldırıp kaldıramayacağını göreceğinizi söyleyin. Siz bardağı parmaklarının üstüne koyduğunuzda bardağı muhtemelen kaldıramayacaktır. Sizden bardağı çekmenizi ister ancak siz tabi ki bardağı çekmezsiniz.

Kibrit Kutusunda Tüylü Cisim

Bir kibrit kutusunun içine siyah tüylü bir iplik yumağı koyun. Bu yumağı da görünmez bir kısmından görünmeyecek incelikte bir iple bağlayarak bantla kibrit kutusuna yapıştırın. Kibrit kutusunu bir arkadaşınız açarken ip, yumağı çekecek ve yumak kibrit kutusundan fırlayan bir böcek görüntüsü verecektir.

Pörtleyen Mandalin

Mandalinin altına para büyüklüğünde bir delik açılarak kapağı sağlam bırakılacak şekilde kesilmelidir. Bu delikten mandalinin içindeki etli sulu meyve kısmı küçük bir kaşıkla boşaltılır. Mandalinin sadece kabuğu kalır ancak dışarıdan bakıldığında hala normal bir mandalin görüntüsündedir. Mandalinin içindeki boşluğa mayonez, reçel, un gibi malzemeler doldurulur. Ardından kapak da dışarıdan anlaşılmayacak şekilde yapıştırılır. Kurban ise mandalinayı soymak için elleriyle bastırdığında mandalin patlayarak içindeki malzemeyi dışarı çıkarır.

Fotomontaj

Fotoğrafı olan bir arkadaşınıza bu şakayı uygulayabilirsiniz. Arkadaşınızın fotoğrafını orta sayfalardan birindeki bir habere fotomontaj yaomanız yeterli olacaktır. Ardından da gazeteyi okumasını sağlamalısınız. İyi bir fotomontaj yapıldığında ilginç bir şaka haline dönüşebilen bir fikirdir.

Kusma

Bu şakayı yapmak için bir menemene ihtiyacınız var. Menemeni yapıp soğumasını bekledikten sonra şeker poşetine doldurun. Bu poşeti de cebinize saklayın ve insanların içinde kusacakmış gibi davranın. İnsanlar midenizin bulandığına inandıktan sonra poşeti çıkarıp kusuyor numarası yapın ve insanlar size bakmaya başlayınca poşetin içine elinizi sokup menemeni yemeye başlayın. Tabi ki onlar menemen yediğinizi düşünmeyecekler.

1 Nisanda Yapılabilecek Şakalar Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ADIMI VERMEK İSTEMİYORUM dedi ki:

    NAPIN NE EDİN AKŞAM BEN BABAMDAN DAYAK YİCEM SİZİN YÜZÜNÜZDEN

Yorum Yaz