Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Temmuz 2018

Zamanın Önemi İle İlgili Kompozisyon

Bu dünyada her insanın sahip olduğu en önemli değer zaman olmaktadır. Fakat her insan bu değerin kendisi için ne kadar önemli olduğunun her zaman farkında olmamaktadır. Zaman hızlı bir şekilde akıp giderken, insanlar zamanın nasıl geçtiğini anlayamamakta ve daha sonradan zamanın ne kadar kıymetli bir değer olduğunun farkına varmaktadır.

Bu hayatta insanların yaptığı çok fazla şeyin geri dönüşü ya da telafisi mümkün olabilmektedir. Fakat geri dönüşü mümkün olmayan en önemli değerlerden biri zaman olmaktadır. Değil uzun bir zaman, bir saniye bile geri alınamamaktadır. İnsanlar için sağlık kavramının ne kadar önemli olduğunu bilmekteyiz. Fakat o bile kaybedildiği zaman, bir takım uygulama ile insanlara geri kazandırılabilmektedir. Zamanın hiçbir şekilde böyle bir özelliğe sahip olması düşünülememektedir.

İnsanlar genellikle yaşları ilerledikçe zamanın değerini anlamaya başlarlar. Çünkü yaşanacak az zamanları kaldığını düşünürler. Bir şeyin kıymeti, en çok kaybedildiği zaman anlaşılır derler. Zaman kavramı için de bu söz geçerli olmaktadır. Bu konuda genç insanlar biraz daha umursamaz olabilmektedir. Fakat iş işten geçmeden zamanın kıymetini bilmek gerekmektedir. İçerisinde bulunduğumuz her bir zaman dilimi bizim için çok değerlidir. Bu yüzden zamanımızı boşa harcamamaya özen göstermemiz gerekmektedir.

Bu dünyada tasarruf edilmesi gereken en önemli kavramlardan bir tanesi zamandır. Her insan zamanını nasıl geçirmesi gerektiği konusunda bilinçli olmalı ve bu bilince göre hareket etmelidir.

Zamanın Önemi İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. benim dedi ki:

  ben şahsen çok beğendim, zamanın önemi hakkında kompozisyon kısa ve özenle hazırlanmış, emeği geçenlere teşekkürler, hem çok zeki hem de çalışkan biri olarak herkese öneririm. :)

 2. isimsiz dedi ki:

  bence cok guzel

 3. amca dedi ki:

  ödevim hemen bitti beğendim zamanla ilgili kompozisyon kısa özet olmuş süpersiniz. bu arada okulun en çalışkanı benim, tembellere kapak olsun :)

 4. Songül dedi ki:

  Çok güzel yazmışsınız

Yorum Yaz