Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Nisan 2018

Zamanı, Sağlığı, Nimetleri Verimli Kullanma

Her insan hayatını sürdürürken bir tüketim döngüsü içindedir. Bu tüketim ise mutlaka kontrollü olmak zorundadır. Özellikle de insan açısından son derce değerli olan zamanı, sağlığı ve nimetleri verimli kullanma insan açısından çok büyük değer taşımaktadır.

Zaman, sağlık ve elde olan nimetler insanın hayatta sahip olduğu en önemli şeylerdir. Çünkü bu üç kavram insan hayatına yön vermekte ve değerleri genellikle kaybedildikten sonra anlaşılmaktadır.

İnsan zamanını verimli kullanmazsa yapacağı işleri yetiştiremez ve yetiştiremediği işler ile baş başa kalınca da bu duruma pişman olur. Zaman insan için çok önemli bir kavramdır. Yapısı gereği çok güçlü olan ve pek çok zorluğun üstesinden gelebilecek olan insan eğer zamanı yoksa bu işlerin hiçbirisini yapamaz.

İnsanın verimli kullanması gereken bir diğer madde de sağlığıdır. Bir insan sağlığını kaybederse artık her şeyini kaybetmiş demektir. Çünkü hasta olan bir insan artık sadece iyileşmeyi düşünür ve diğer işlerini yapamaz. Bu nedenle sağlığın kıymetini kaybetmeden önce bilmek gerekmektedir.

Kıymeti bilinmesi gereken bir diğer madde de sahip olduğumuz nimetlerdir. Bu nimetler için her zaman şükretmeyi bilmek ve onları israf etmeden harcamak gerekmektedir.

Zamanı Sağlığı ve Nimetleri Verimli Kullanma Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. jn dedi ki:

  Doğru düzgün

 2. isimsiz dedi ki:

  çok kötü
  ödevimdekinlerin hiç biri yok ya bunda

 3. tuba dedi ki:

  çok kötü ya bu ne olmaamış bu ödevimi yanlış yaptmm

 4. mahsun şanlı dedi ki:

  türkçe doğru kanuşup anlayalım y

 5. beyza dedi ki:

  çok iğrenç bir siteymiş ama yinede eh

  1. elif dedi ki:

   malisef burdan kopya çektim

 6. nilüfer şahingöz dedi ki:

  Ha?Aynen yani ben okuduğumda nimetin nerede yazdığını görmedim.Ha…Şimdi gördüm.En alta 2 satırlık bir yazı.Berbat olmuş(kısacası).

 7. kübra dedi ki:

  hangisinin zaman hangisinin sağlık hangisinin nimet olduğu beli değil

  1. nilüfer şahingöz dedi ki:

   Ha?Aynen yani ben okuduğumda nimetin nerede yazdığını görmedim.Ha…Şimdi gördüm.En alta 2 satırlık bir yazı.Berbat olmuş(kısacası).
   aynen

Yorum Yaz

e okul