6:07 pm - Perşembe Mart 23, 2017

Zabıt Katibi Alımları Ne Zaman Açıklandı

Cumartesi, 7 Haziran 2014, 8:31 | Sizden Gelenler | 60 Yorum

2014 Zabıt katibi alımı ne zaman, 5 Bin Zabıt katibi alımı 2014 başvuruları ne zaman başlıyor

2014 Zabıt Katibi Alımı İçin Açıklama Bekleniyor

Adalet Bakanlığı tarafından her yıl, hatırı sayılır miktarlarda zabıt katibi alımı yapılmaktadır.Zabıt katipliği sınavı ne kadar daha ötelenecek?

Birçok platformda 5 Mart 2014 tarihinde yayımlanan yazıda “Zabıt Katipliği sınavı daha ne kadar ötelenecek?” denmişti.

Bu haberimize çok sayıda yorum geldi. Neredeyse tüm üyelerimiz bu konudaki belirsizliğin ortadan kaldırılması gerektiğine ve bir takvim ilan edilmesi gerektiğini belirttiler.

Bu haberimizin ardından, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ, bir televizyon programında açıklama yaptı ve “Bu konuda hazırlık yapıyoruz, yakında bu konuda sınav açılacak” dedi.

Ancak, açıklamanın üzerinden 1 ay geçmiş olmasına rağmen şuana değin yeni hiçbir gelişme yaşanmamıştır. Burada istenen hemen sınav yapılması değildir.2014 yılı Temmuz ve Eylül aylarında yeni KPSS sınavları yapılacaktır. Bu sınavlara hazırlanan milyonlarca aday bulunduğu gibi, 2012 KPSS’ye girip Adalet Bakanlığının yapacağı zabıt katipliği sınavını bekleyen binlerce aday da bulunmaktadır.

Herhangi bir sınava hazırlananların psikolojisinin ne olduğunu, o sınava hazırlananlar kadar en iyi kimse bilemez, özellikle zabıt katipliği sınavında alımına izin verilen; ama sınav tarihinin ne zaman olacağına ilişkin belirsizlik olması sınava hazırlanan adayların moral ve motivasyonlarını da olumsuz etkilemektedir.

Bakanlığın bu konuya ilişkin takvimini tüm adaylar merakla beklemektedir.

2014 Zabit Katibi Alımları İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

60 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Zabıt Katibi Alımları Ne Zaman Açıklandı"

 1. diyanet keleş dedi ki:

  2014 mezunuyum adalet okudum 2014 de yapılacak katiplik sınavına girebilir miyim kpss puanım yok bu sene kpss ye girecem yani ondan sonra katiplik sınavına girebilecek miyim

 2. zeyneti şan dedi ki:

  Ben sınava girecek olan adayın annesiyim.Senelerdir kızım zabıt katipliği sınavına hazırlanıyor.çeşitli kurslara gitti.Adalet okulunu bitirdi.Tamam herşey yolunda dedik.5000 adayda alınacak diye de sevindik fakat 1,5 senedir hergün çeşitli sayfalardan takip ediyoruz ama tık yok.Kızım bütün umudunu bu sınava baglamıştı.Bütün ümidi her gecen gün azalıyor.Çünkü 2012 kpss puanını bir daha alamazsam,ben ne yaparım diye psikolojisi bozuldu.Şimdi tedavi görüyor.Ne olursunuz ben bir Anne olarak sizlere yani bu sınavla ilgilenen yetkililere sesleniyorum.Bu işi bir an önce sonuclandırsanız.Çok ama çok memnun olacagım.İnşallah yakın zamanda sonuç alırız.Tüm adalara şimdiden başarılar.Dualarım sizlerle.

 3. adam dedi ki:

  bu hükümet geçen senenin başında 5000 kişi alacağını duyurdu 1,5 sene olmak üzere o tarihten beri toplam 700 kişi ya aldı ya almadı madem amayacaksın alacağım deme ne zaman alacağın belli değil 5000 kişiyi bi anda mı taksitle mi alacaksın belli değil 5000 kişi reklamını yapıyorsun ucu açık birşey her halde ayılar çama çıkınca bir akp li olarak kınıyorum bu kadar insanı aldatıyorsunuz YAZIKLAR OLSUN!!!

 4. aslı dedi ki:

  arkadaslar katiplik sınavı ramazandan sonra olacak metinler degiştirilmiş ve kpss puanını coktan aza dogru alım yapılacak zorlasmıs yanı icra katipliginde kayseri 77 ile kapattı alımları ins hakkımızda hayırlısı

 5. nurcan dedi ki:

  arkadaşlar 2015’te f klavye yürürlüğe girecekmiş ben Q klavye biliyorum acaba f klavye bizi etkileyecek mi? yoksa her sene olduğu gibi istediğimiz klavyeden mi sınava gireceğiz ?

 6. hülya dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben bu yıl zabıt katipligi sınavına girmek istiyorum bu sınav kpss den sonra mı yapılıyor yani eylül ayından sonra mı yapılır yardımcı olursanız sevinirim

 7. katip adayı dedi ki:

  mrb arkadaşlar ben de bu katiplik sınavını beklemekten bir hayli sıkıldım olacaksa olsun artık…

Yorum Yazın