YGS Matematik Konuları 2017

2017 YGS Matematik konu ve soru dağılımı, YGS Matematik konuları 2017

Her sene olduğu gibi bu yıl da YGS matematik konuları ve soru dağılımı özellikle de eşit ağırlık ve sayısal öğrencileri tarafından hem merak ediliyor hem de onları çok yakından ilgilendiriyor. 2017’de YGS’ye girecek öğrenciler matematik sorularını da cevaplamak zorunda. Bu nedenle YGS konu dağılımı öğrenciler için büyük önem taşıyor. 40 sorudan oluşan Matematik testinde 32 soru matematik dersinden geliyor. Bu nedenle matematik sorularını çözmek bir kez daha tekrar etmek gerekirse özellikle eşit ağırlık ve sayısal öğrencileri açısından çok büyük önem taşıyor.Bu öğrencilerin matematik konularını belirleyerek bu konulara çok iyi hazırlanması gerekiyor.

Aşağıda yeni müfredata göre düzenlenmiş 2015 YGS matematik konuları sıralanmıştır. Ayrıca hangi konudan kaç soru çıktığı da gösterilmiştir.

2017 YGS MATEMATİK KONULARI

1-) Sayılar
2-) Basamak Kavramı
3-) Taban Aritmetiği
4-) Bölme-Bölünebilme
5-) OBEB-OKEK
6-) Rasyonel Sayılar
7-) Sıralama-Basit Eşitsizlikler
8-) Mutlak Değer
9-) Üslü İfadeler
10-) Köklü İfadeler
11-) Oran-Orantı
12-) Denklem Çözme
13-) Problemler
14-) Mantık
15-) Kümeler
16-) Bağıntı-Fonksiyon
17-) İşlem-Modüler Aritmetik
18-) Permütasyon-Kombinasyon-Olasılık

2017 YGS Matematik Konuları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

35 Yorum Yapılmış “YGS Matematik Konuları 2017

 1. Ben bu siteden hiçbir şey anlamadım konular doğru mu birde kaç soru çıkıyor o yazmıyorda onun dışında çok güzel bir site

 2. merhaba. bn 2 yıllık fizyoterapi bölümünü okuyorum. mezun olduktan sonra lisansımı tamamlamak için dgs ye girmeyi düşünüyrm. sorum şu.. bölümüm sayısal olduğundan sınavda sadce matematktenmi sorumluyum ? ve en az kaç puan almam gerekiyor ?

 3. 9. sınıf konuları değil mi sadece. cok karıstı cok. neye doğru yöneleceğimi şaşırdım yahu. bi bilgisi olan açıklayıversin lütfen

  1. konuları yeterince çarpanlara ayırmışlar bi de o girse öğrenci kendini mazallah bir yerlere çarpar,bu sefer doktar parçalarını bulmakta zorlanır.

 4. geçen yıllarda hangi konudan kaç soru çıktığını yazsaydınız daha iyi olurdu sonuçta her yıl aynı konular çıkıyor öbür türlüsü daha açıklayıcı olurdu.

 5. selamlar.ygs’de çıkan sorular 9.sınıf konuları oluyor değilmi.yani 9.sınıf kitaplarından hazırlanılabilinir?

 6. merhaba sız degerlı arkadaslarım. ben sızlere yardımcı olmak ıcın buradayım. ygs lys ales dgs askerı sınav polıslık sınavları ıcın olsun hangı konuda bılgıye ıhtıyacınız varsa bana 05392178619 numardan ulasabılırsınız. hangı bölum ıcın kac net yapmam lazım nasıl calısma sıtılını hazırlamam lazım gıbı soruları bırlıkte atlatıcaz ALLAH ın ıznıyle. sunu hıc bı zaman unutmayalım kı ALLAH her zaman calısanın yanındadır ve hakkıyla calısan mutlaka kazanır… calısmalarınızın yerını bulması dılegıyle hepınıze ıyı calısmalar basarıalr saygılarımla…. OZAN HOCA …. :) :) :)

  1. hocam öncelikle çok saolun allah sizin gibi insanlardan razı olsun.hocam ben ygsye hazırlanıyorum allah kısmet edrse adalet bölümü istyorum. size sorum şu en etkili çalişma nasıl olur szce ben suan ygs tarih türkçe felsefe btti matta yeni geçtim. konuları yetiştirememe korkum var.ve matta nasıl çalşmalıyım yardımcı olursanz sevinirim allaha emant. . .

  2. meraba hocam bn 11. sınıfa gidiyorum ve hem okul derlerime hmede ygs sınavına çalışmak istiyorum fakat düznli çalışamıyorum bu konuda neyapabilirim ve matematik konularından hangilerine ağırlıklı çalışayım

   1. Özellikle problemlere bak 10 soru çıkıyor.karakonun kitabını al çok iyi bir kitap snrada soru bankası bu kadar yeter ygs mat için

 7. nedense matematik gibi bir dersi ilkokul ve ortaokulda 4 ders değilde 6 ders olsaydı daha iyi olurdu

 8. her sene aynı konu çıkacak tabi..matematikte başka konu mu var…gereksiz o kadar çok bilgi var kitaplarda…çöz çöz ama nasıl soru çıkacak bilemiyorsun….

 9. En azından konu sayısı 15’e düşürülebilir. Valla zor anlıyoruz zaten matematiği. Matematikte neyi anlamadığımı bile bilmiyorum.Çok gereksiz bir turizmci için. 3-4 konu çıkarılsaydı fena olmazdı. Türkiye de öğrenciye çok yükleniyorlar çok ..sen turizm meslekte okuyan öğrenciye 1.sınıftan sonra 3 yıl matematik dersi verme, sonra da 18 konuyu yapmasını bekle YGS’de. Çok beklersin çoook

   1. arkadaşlar ygs matamatik yukarda yazılan konular o konulardan her birinden kac soru cıkacak bilgisi olan varmı
    ?? bekliyorum !!

Bir Cevap Yazın

Top