YGS LYS Yerleştirme Sonuçları

LYS tercih sonuçları bugün açıklandı. 18 Temmuz’da sona eren tercih dönemi sonrası 2017 LYS Yerleştirme sonuçları her an açıklanabilir. ÖSYM ve diğer medya kaynaklarından edinilen son bilgilere göre 2017 LYS tercih Sonuçları bugün açıklandı.

LYS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

 

2017 LYS Yerleştirme Sonuçları Sorgulama Tıkla

(Sonuçların Cuma gününe Kadar Açıklanmasını bekliyoruz, ancak bugün de her an açıklanabilir. Açıklandığında alttaki sayfada yer alacaktır.)
ÖSYM, medyada oluşturduğu “sınav sonuçlarını hızlı açıklama” imajını bozmadan LYS tercih sonuçlarını da bugün akşamına kadar açıklamış olacaktır. 2017 LYS yerleştirme sonuçları ile ilgili son durumu bu sayfadan sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

LYS Tercih Sonuçlarına İlişkin Resmi Bir Açıklama Henüz Yok. Bildiğimiz şey, KPSS sonuçları ile LYS yerleştirme işlemlerinin bir arada yürütüldüğü ve her ikisinin yakın zamanlarda açıklanacağı. LYS yerleştirme işlemleri ÖSYM açısından KPSS’ye göre daha zordur, çünkü birçok ölçüte göre bilgisayarlar sistemleri eleme ve yerleştirme yapıyor. Bu durumu göz önüne almak lazım.

2017 LYS Yerleştirme Sonuçları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

4.197 Yorum Yapılmış “YGS LYS Yerleştirme Sonuçları

 1. adnam mendereste uluslararası ılıskıler kazandım i.ö hazırlık varmı bıde on kayıtla bırlıkte odenecek tutarı assa yukarı bılen varmı

  1. O üniversiteden üniversiteye değişiyor. Kazandığın üniversitenin sitesine gir orda kayıtlar ile ilgili bilgiler veriliyor. Ama bunun süresi 1 gün o günü kaçırmaman lazım yoksa asıl kaydını gerçekleştiremezsin. Yani benim kazandığım üniversite uşak üniversitesinin ön kayıt zamanı 1 gün. günü 26 ağustos. Diğer üniversitelerin kayıt günü farklı oluyor ama süresini bilemiyorum

 2. mrb arkadaşlar 12.sınıfa geçtim sizce bu tatilde ygs ye mi yoksa lys ye mi yükleneyim bu aarada TM öğrencisiyim yardımcı olursanız sevinirim

 3. arkadaşlar lütfen cevap verin… ben 1. tercihlerde yerleşemedim .meslek lisesi mezunuyum. 2 yıllık yazıcam kendi bölümümde dahil(blgsayar prog) bizler bu bölümlere yerleştirilirken puana değilde OBP ye göre yerleştiriliyoruz değil mi ? Çünkü klavuzda puanlar yüksek.Benim obp:405

  1. Fatih bende meslek lisesiyim. Bizim geçiş hakkımız diploma notuyla oluyo obp ile değil. Diploma notun önemli .

   1. Ayrıca iki yıllık bölümün olmayan biyer tercih edeceksen o da ygs4 puanına göre oluyo genelde ygs 1 dir ama bilgisayarsa senin .

   2. tamam anladım benim diploma notum 81 ancak bu açıklanan puanlar varya bilgisayar programcılığı puanları çok yüksek o puanlar ne puanı onlar obp değilmi pelin ?

    1. Hayır fatih , o puanla gireceklerin puanı. Biz meslek liselerinin 2 yıllık oaralara girme hakkımız oldugu için bizim diploma notumuza bakyorlarmış . Obp oldugunu sanmıyorum .

    2. Obp puanıyla alındıgını hiç sanmıyorum. Meslek lisesi oldugumuz için geçiş hakkımız varya direk o yüzden diploma notuyla alınıyo. Ordaki puanlar düz lise veya başka liseler için girecek olanlar için yani fatih obp puanı değil sanrm onlar genede daha iyi bilebilecek birine sormanı tavsiye ederim ben bukadar biliyorum …

     1. pelin ben sordum bazı kişilere araştırdım sitelerede baktım onlar obpymiş ondan yüksek miş yani senin dediğinde doğru diploma notu zaten obp de diploma notunun 5 le çarpılmışı ;)

 4. Merhaba ben 2 yıllık geçiş hakkımı kullndım fakat yerleşemedim 2. tercihte yani ek terchlerde başka bölüm yazsam puanım düşüyormu ? 2.sorum ise başarı puanına göre yerleşiyoruzz değilmi beni aydınlatırsanız çok memnun olurum iyi günler :)

  1. 2. tercihte puan düşme diye bişey yok . Eğer tutarda gitmezsen seneye sınava girersen senin o zaman puanın düşer.Ayrıca geçiş hakkı diploma notuna göre oluyor başarı sırası değil .

 5. kastamonu gazetecilik varmı. sözelden açıkta kalanlar burası dolmadı büyük ihtimal eylülde yazın gelebilir…

 6. Ben normalde sözelciyim ama tmden de girdim sınava. Yalnız tm1 puanım 174 okul puansız , okul puanı eklenince 210 oluyo. Ek tercihte tm1 den tercih yapma şansım var mı ?

  1. yasemin ben Hataydan Uşak’a ilahiyat okumaya gidiyorum :)sen de benim memlekete ne okumaya geliyorsun :)

 7. dokuz eylül türkçe işletme kazandım. türkçe işletme de 1 yıl hazırlık var mı? bilgi sahibi olan varsa söyleyebilir mi?

 8. ösym ye diyecek çok laf var ama terbiyemiz el vermiyor ya o kadar açık var madem insanların niye emeğiyle oynuyorsunuz ve boşta bırakıyorsunuz yazık..

  1. A be geri zekalı, sen adam akıllı tercihte bulunmadıysan ösym napsın? Sırf kontenjan dolsun diye seni istemediğin biyere mi yerleştirsin? Yazmasaydın puanının 2 katı yerleri de yerleşseydin. Biz nası yerleştik kuş beyinli. Uyuz olurum böylelerine, götleri ağrısa ösym den bilirler.

   1. sen kimsin ki hakaret ediyosun millete . sen kendine bak puanların kat kat aşağısı yazıldı ÖSYM puanları uçurmasaydı hepimiz bi bölüme giderdik bilip bilmeden konuşma !

    1. Hazal ösymnin puanları uçurması gibi bi şey yok. Her üniversitenin her bölümün belli bi kontenjanı var. Bizlerin tercihine göre puanlar belirleniyor. Diyelimki sen pdr istiyorsun ktüyü tercih ediyorsun. Kontenjanı 80. Senden başka belki 100 kişi orayı o bölümü tercih etti. Kontenjan 80 olduğu için puanı yüksek ilk 80 kişiyi alacaklar. Bu her üniversitede aynı. Yani ösymyle hiç bi ilgisi yok sen ya yanlış tercih yaptın ya da bu yıl senin için hayırlı değilmiş. Bir prof. dediğine göre bu yıl çok bölüm açıldı kontenjanlar artırıldı o yüzden biliçli tercih yapan herkes bi yerlere yerleşecek kimse açıkta kalmayacak dedi. Klavuza baktın mı bazı bölümlerin kontenjanları dolmamış bazı bölümlerin puanları yerlerde. Hatta sınıf öğretmenliğinin puanı o kadar düşmüş ki. Ek yerleştirmede sana uygun yerleri tercih edebilirsn

     1. Boşver Özge, laf anlatamazsın bunlara. Baksana tutturmuşlar puanları ösym fırlattı diye. Sınav sistemi hakkında en ufak fikirleri bile yok. Kontenjanı Akdeniz bölgesinde yetişen bir çeşit bitki zannediyolar. Cahil dostum olacağına akıllı düşmanım olsun. İyiki Avrupa birliğine kabul edilmiyoruz. Valla adamlar bize bi taraflarıyla gülerlerdi.

  2. songül bunun ösymeyle hiç bi ilgisi yok. hepsi bizim tercihlerimizle alakalı… maalesef bazımız doğru tercih yapmayı bilmiyor kendini garantiye alacak yerleri yazmıyor da istediği ya da yüksek puanlı yerleri tercih ediyor. hatta bir prf. dediğine göre bu yıl bilinçli tercih yapan hekes bir yerlere yerleşecek kimse açıkta kalmayacak dedi çünkü bu yıl çok bölümler açıldı kontenjanlar artırıldı. yani anlayacağın ösym kimsenin emeğiyle oynamıyor. demekki bu yıl senin için hayırlı değilmiş inşALLAH seneye daha çok çalışıp ve daha bilinçli tercih yaparsın

 9. bu ösym nin yaptığı tam bi şerefsizlik ya lisans programında 34 bin kişi ön lisansta ise 76 bin kişi açıkta kalmış yazık günah insanların emeğiyle oynuyorsunuz yazıklar olsun sizee o kadar insanın hakkına girdiniz gerçekten yazıkkk…..

 10. Çalışıp kazansaydınmış. İnsanın damarına basmasana. Tercihte çalışmak mı yardım ediyo geri zekalı. Ösym sen gibi malları bi yere yerleştirince bi yerlerin kalkmasın. Birini eleştireceğine elindekinin kıymetini bil de şükret. O senin haddine değil anladın mı?o kişinin yerinde sen de olabilirdin.

  1. Çalışıp kazansaydınmış. İnsanın damarına basmasana. Tercihte, yerleşme işlerinde çalışmak mı yardım ediyo geri zekalı. Ösym sen gibi malları bi yere yerleştirince bi tarafların kalkmasın. Birini eleştireceğine elindekinin kıymetini bil de şükretmesini öğren. O senin haddine değil anladın mı? O kişinin yerinde sen de olabilirdin

   1. ne oldu la yerleşemedin mi ? ondan mı kuyruk acın. o kişinin yerinde olabilirdim ama olsaydım isteyenler yerleşemedi bilmem ne diye konuşmazdım. madem çok hevesliydi edebiyata çalışsaydı. ona ne yerleşenlerden.

    1. Ben yerleşmemiş olsam önce kendi adıma konuşurum. Sen yerleştin mi eyvallah. Adam kazanmış kazanmamış çalışmış çalışmamış bundan sanane öyle değil mi? Madem konuşcan kişisel konuşma.ortaya at lafı beğenen alsın.

 11. arkadaşlar biz yerleşemeyenler ne yapcaz şimdi ? ek tercih hakkında bilgisi olan varsa yardım edebilir mi ?

 12. arkadaşlar biz şimdi yerleşemeyenler ne yapcaz ? ikinci tercih ve ek tercihlerle ilgili bilginiz varsa yardım eder misiniz ?

  1. bu ösym nin yaptığı haksızlık lisans programında 34 bin kişi ön lisansta ise 76 bin kişi açıkta kalmış yazık günah insanların emeğiyle oynuyorsunuz yazıklar olsun sizee o kadar insanın hakkına girdiniz gerçekten yazık…..

 13. arkdaşlar lütfen soruma cvp verin ben ts2 300 puanla yerleşemedim bir yere acaba ek yerleştirmelerde aöf kontejanlı edebiyat yazabilirmiyim. Allah rızası için cevaplayın :( Tşk..

  1. kızım özge senden bi bok olmaz, sen bırak okumayı kocaya kaç, seni bir rektör olarak hiçbir ünime almam, muahhahaha….

 14. off off hayatımın en büyük hayal kırıklığını yaşadım resmen ben edebiyat yazdım full 218le alınan yere 268 puanla giremedim sabah öss çağrı merkezini aradım bide pişkin pişkin sayısal bilgiler puanına bakınız diyorla tabi puanlar uçmuş. hayır madem böyle olacaktı baştan söyleselerdi bizde ona göre davransaydık gitti umutlarım allaha havale ettim yayında ve yapımda kazığı geçen herkezi

 15. Sen 4 yıl meslek lisesinde çocuk gelişimi oku , düz liseliler gelsin okul öncesini yazsın sen açıkta kal be insaf ya !

Bir Cevap Yazın

Top