Yerli Malı Haftası İle İlgili Yazı

Yerli malının temel anlamı; babalarımızın, dedelerimizin ve komşularımızın emek vererek ülkemizde ürettiği mal anlamına gelmektedir. Bu nedenle de bizler ülkemizde üretilen ve ülkemiz insanları tarafından üretilen ürünleri satın alarak ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmalıyız ve böylece ülkemizin ekonomik geleceğini güven altına almış oluruz.

Yerli malları ülkemiz için oldukça önemlidir çünkü ülkemizde üretilen mallar ya da ürünleri ilk önce biz tüketmeliyiz ki ülkemizin ekonomik durumu yükselmektedir.

Yerli malı konusunda öncelikle vatandaşlar bilinçlendirilmelidir. Böylece dış ülkelerden alınan ürünler ve hizmetlerden önce vatandaşlar kendi ülkemizin ürünlerini satın alıp tüketmelidirler. Çünkü insanlar ithal ürünleri yani başka ülkelerden alınan malları tükettiklerinde bu ürünlerin gelirleri o ülkelere gitmektedir. Ancak eğer kendi ülkemizin ürünlerini tüketirsek bizim o ürünler için ödediğimiz ücretler yine bizim ülkemize, bize ve ülke ekonomisine dönmektedir.

Bu nedenlerden dolayı insanlar öncelikle kendi ülkelerinin ürünlerini tüketerek kendi ülke ekonomilerini kalkındırmalıdır ve bu sayede ülke vatandaşları da ekonomik olarak rahat edecektir.

Yerli Malı Haftası İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz İçin Yorumlarınızı Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.