Yerel ve Küresel Çevre Sorunları Nelerdir Araştırınız.

Bu yazımızda yerel ve küresel çevre sorunları nelerdir araştırınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Yerel ve küresel çevre sorunları, her geçen gün dünya gündemini meşgul etmektedir. Dünyada insanların beşeri faaliyetler nedeniyle sebep oldukları çevre sorunları yaşanmaktadır. Yerel ve küresel olarak gerçekleşen çevre sorunları bulunmaktadır. Yerel ve küresel çevre sorunları insanlığı ve dünyayı tehdit etmektedir.

Yerel çevre sorunları, hava kirlilikleri, su kirlilikleri, toprak kirlilikleri, ışık kirlilikleri, ses kirlilikleri şeklinde oluşmaktadır. Yerel çevre sorunları daha çok kirlilikler olarak ortaya çıkmaktadır. Küresel çevre sorunları ise, küresel ısınma, iklim değişiklikleri, mevsim değişiklikleri şeklinde yaşanmaktadır. Yerel ve küresel çevre sorunları yerel ve küresel çözümler sayesinde çözülebilir.

5 yorum

  1. Yerel ve küresel çevre sorunları her gün gittikçe artmaktadır. Yerel olarak hava, su ve ses kirliliği örnek verilir. Küresel olarak küresel ısınma ve iklim değişikliği örnek verilir.

  2. Yerel ve küresel çevre sorunları o kadar çok ki hangisini sayalım. Hava kirliliği mi desek, su ve enerji israfı mı desek, çarpık şehirleşme sorunlarını mı desek say say bitmez.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.