Yardımseverlik İle İlgili Kompozisyon

Yardımseverlik hakkında kompozisyon, Yardımseverlik ile ilgili kompozisyonlar örnekleri uzun ve kısa

Yardımseverlik Konusunda Kompozisyon

Toplumsal sevgi ve saygının oluşması, insanların hiç tereddürsüz birbirlerine yardım etmelerine bağlıdır.

Zor durumda olan insanlara yardım etmek,insan olmanın temel erdemlerinden biridir. Yapılan yardımın en güzeli ise hiç kimseye göstermeden gizli gizli yapılan yardımdır. Zor durumda olan insanlara yardımcı olurken onların onurlarını da düşünmek gerekir. Yardımın gizli yapılması gerekliliği konusunda eski devirlerde devlet başkanları emirler bile vermişlerdir.

Eski dönemler incelendiğinde toplumda insanlar arası yardımlaşma ve güven çok daha fazladır. Günümüze yaklaştıkça bireyler birbirinden uzaklaşmakta ve sağduyularını kaybetmektedirler.Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar birbirinden uzak, sanal bir dünyada yaşamaya başlamıştır.Bu durum toplumun sosyal yapısını derinden sarsmaktadır.

Toplumda yardımlaşma ve sağduyunun sağlanabilmesi için birtakım önlemlerin alınması gerekir. Örneğin bu onuda var olan çeşitli derneklere yenileri eklenebilir. Yardımsever gönül adamları bu kurumların başlarına getirilmelidir.

Tekrar etmek gerekirse sağlam bir toplum yapısı için yardımlaşma olmazsa olmazdır. Ancak bu yardımlar gizli yapılmalı sağ elin verdiğini sol el bilmemelidir.

Yardımseverlik İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

75 yorum

  1. siz albayım siz varya siz edebi kişilik yoksunu rezil bir ruhsunuz .ruhunuzu doyurunuz ve kağıda kusunuz.egerki bu kendi doğrularınız düşüncesinde ilerler ve hayatınızı o şekilde devam ettirme çabası içine girerseniz şayet marmaranın derin sularında yalnızlığa gömülme hakkınızı kaybedersizin biz ölü bedenler bunu size uygun görmeyiz.beyninizin sizi düşünmeye iten loblarındaki tozlu örtüyü kaldırınız.ve artık gözünüzle birlikte kalbinizide açınız.kaynaklarınızı genişletirken her kaynagı kullanmak yerine içgüdülerinize kulak veriniz

    • Aynen bende senin düşüncendeyim arkadaşım ve inan bana öyle bir toplumdayızki insanlar kendini beynini kullanmaktan münezzeh kalmışlar dedqigim gibi yol bedava olabilir squ bedava ama bence İnsanlarn rabbimin verdiği aklıda kullanmakta serbestler ve buyüzden şu yazşadığım çağdaki agençlere buradan sesleniyorum düşünce insanın özgürlüğüdür …. Toplumun yükselmesine katkıda bulunacak olansa özgür düşüncedir.. Bende 18 yaşında imam hatipte bir lise son sınıf öğrencisiyim ama bu bilgi hırsızlığınızada karşıyım “.. Yani anlayacağınız büyük düşünün çünkü büyükdüşünceler yürekten doğar unutmayın”””””””… Saygı ve şükranlarımla umarım okumakla size bir fayda sağlamışımdır…

    • Gerçektenmi???peki sen yolda geçen bir yaşlı teyzeye yardım ediyormusun?? Yada yolda yarı çıplak gördüğün bir insanın karnını doyurup yardım ediyormusun?? Hadi onu bile bosver değil yardım etmeyi tebessüm bile etmiyorsun !!!!! Senin bu bahsettiğin yardım severlik değil bilgi hırsızlığınangiren kardesım unutma herkes aynı fikirde olup aynı bilgilerle birbirinenyardım ediyorsa ozaman o kisilerde düşünce yetersizliği vardır..

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.