Yalan Söylemek ile İlgili Yazı

Yalan Söylemenin Zararları, Yalan Söylemek ile İlgili Yazı

Yalan söylemek hangi sebeple olursa olsun çok kötü bir davranıştır. Yalancı olarak bilinen kişiler toplumda çok hoş karşılanmazlar ve herkes bu tarz insanlardan uzaklaştığı için bu kişiler her zaman yalnız kalmaya mahkumdur.

Sebebi ne olursa olsun zor durumda kalındığında yalana baş vurmak çok kötü bir davranıştır. Çünkü bu yalanlar çoğu zaman inandırıcı olmaz, inandırıcı olsa bile bir an gelip bu sözün yalan olduğu ortaya çıkabilir. Söylediklerinin yalan olduğu anlaşılan insanlar başkaları karşısında oldukça küçük ve zor bir duruma düşer. Kendilerine olan güven azalır. Böylelikle dostlarını ve yakınlarını kaybeder.

Başka insanların bize güvenmesini istiyorsak her zaman dürüst olarak yalan söyleme alışkanlığından uzak durmamız gerekmektedir. Unutmamak gerekir ki yalancının mumu yatsıya kadar yanar ve söylenen yalanlar elbet bir gün açığa çıkacaktır.

Yalan İle İlgili Kısa Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

10 yorum

  1. Beğendim Yalan Söyleme ile ilgili yazı lazımdı burayı görmem çok iyi oldu yarına öğretmen kontrol edecek. Umarım 100 alırım çünkü maşallah yazınız kusursuz akıyor mübarek.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.