Vatanseverlik ve Şehitlik Konulu Kompozisyon Kısa

Vatan ve Şehitler ile İlgili Kompozisyon Nasıl Yazılır hakkında bilgi kısaca, Vatanseverlik ve Şehitlik Konulu Kompozisyon Kısa.

Şehitlik ve vatanseverlik kavramlarını açıklayarak işe başlayalım. Vatanseverlik bir çeşit duygudur ve insanların yüreklerinde kendiliğinden var olur. Vatanı için canı pahasına savunan askerlerimizin içindeki en yoğun duygu vatanseverliktir. Bu askerlerimiz onurlu bir mücadele uğrunda yaşamını yitirebilir. O zaman şehitlik mertebesine yükselirler.

Vatanı işgal edilmekten kurtarmak, bağımsız ve hür bir yaşam adına pek çok askerimiz şehit olmuştur. Bunlar bugün bizim bu topraklarda refah içinde yaşamamız için yapılmıştır. Şükranlarımızı sunmayı unutmamalıyız.

Askerimizin yanında elbette kadınlarımız da vardır. Onlar olmasa askerlerimiz gücünü kuvvetini toplayamazdı. Onlara en büyük yardım kadınlarımızdan gelmiştir. Gerek cephe gerisinde gerekse cephe içinde en verimli şekilde çalışmışlardır. Askerlerin eskimiş kıyafetlerini dikenler, savaşa silah taşıyanlar, askerin yarasını saranlar hepsi bizim kadınımızdır. Onlar da vatanseverlik duygusuna bürünmüşlerdir.

Atalarımızın ne kadar cengaver ve vatan sevgisi ile dolu olduklarını görmeliyiz. Bunun için bizler de boynumuzun borcu olarak bu ülkeyi ileri götürmeliyiz. Gerekirse de tıpkı onlar gibi vatanımızı canımız pahasına savunmalıyız.

Vatanseverlik ve Şehitlik Konulu Kompozisyon Kısa Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

5 yorum

  1. Bence çok güzel Emeği geçenlerin eline sağlık vatanseverlik konulu kompozisyon kısa olduğu için beğendim, okulda en çalışkan benim çünkü hep doğru yerlerden araştırma yapıyorum.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.