Vatanımızı Niçin Sevip Korumalıyız

Bu sayfamızda vatanımızı niçin sevip korumalıyız sorusunun cevabını vererek vatan sevgisi ile ilgili kompozisyon örneğimizi paylaşacağız.

Bir milletin üzerinde yaşadığı topraklara vatan adı verilmektedir. Yani vatan bir milletin evidir. Evsiz bir insan nasıl çaresiz barınaksız kalırsa vatansız bir millet de o şekilde çaresiz kalacaktır. Bu nedenle vatan insanlar için çok önemli bir kavramdır.

Dünyada hemen hemen her millet vatanını çeşitli mücadelelerle kazanmıştır. Örneğin bizim vatanımız atalarımızın kanı ile sulanmış ve çetin mücadeleler ile kazanılmıştır. Vatanı korumamak en başta onların hatırasına ve emeklerine yapılmış bir saygısızlıktır. Ayrıca vatan demek insanın evi, barkı, yuvası demektir. İnsan nasıl evsiz kalınca yaşayamazsa vatansız bir insanın da bu şekilde yaşayabilmesi mümkün değildir.

Vatan toprakları bir milletin kültürünü, geleneğini sahip olduğu tüm manevi değerlerini barındırmaktadır. Bu toprakların yok olması bu manevi değerlerin de yok olması anlamına gelmektedir. Bu sebeple vatan topraklarını sevmek ve onu korumak gerekmektedir.

Vatan İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

7 Yorum Yapılmış “Vatanımızı Niçin Sevip Korumalıyız

Bir Cevap Yazın

Top