Vatandaşlık Görevlerini ve Bu Görevleri Yerine Getirmek Gerektiğini Anlatan Kompozisyon

Vatandaşlık görevlerini ve bu görevleri yapmanın gereği

Toplumdaki her vatandaşın çevreye ve devletine karşı sorumlulukları vardır. İnsanlar bu sorumluluk ve görevlerini yerine getirdiği sürece toplum huzur, dirlik ve düzen içinde olur. Vatandaşlık bilinci gelişmiş toplumlar daha iyi kalkınmıştır ve vatandaşlarına daha iyi imkanlar sunmaktadır. Daha iyi bir gelecek için insanlar devlete karşı vatandaşlık görevlerini iyi bir şekilde yerine getirmelidir.

Ne yazık ki devlete zarar vermek için uğraşan ve bunun için çalışan kişiler de vardır. Devlet malına zarar veren insanlar dolaylı olarak bize de zarar vermiş olur. Devlet malı tüm devlet mensuplarının malıdır ve milletin vergileriyle yapılmış hizmet araçlarıdır. Otobüsleri  temiz tutmayanlar, sıraları çizen öğrenciler gibi pek çok örneğini çevremizde görebiliriz bu kişilerin. Bu insanlara engel olunmalı ve neden böyle yapmamaları gerektiği düzgün bir dille anlatılmalıdır.

İyi bir vatandaş devlet malına sahip çıkar, devletin çıkarını gözetir. Vergilerini düzgün ödeyerek devletin yeni hizmetlerine katkıda bulunur. Vatandaşlık görevi tüm toplumda layıkıyla yerine getirildiğinde devletin daha iyi kalkındığını görmek mümkündür. Bu nedenle herkes kendisinin ve çevresindekilerin çalışkan, eğitimli iyi birer vatandaş olması için çalışmalıdır.

Vatandaşlık Görevlerini ve Bu Görevleri Yerine Getirmek Gerektiği İle İlgili Kompozisyon aktardık.

18 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.