Vatan Sevgisi Nedir

Vatan Sevgisi Nedir Kısaca, Vatan Sevgisi İle İlgili Yazı ve Bilgi Özet

Vatan Sevgisi Anlamı

Vatan sevgisi sevgilerin en güzeli, en yücesidir. Herkesin içinde büyük bir yer tutan vatan sevgisinin yeri dinimizde de çok büyüktür. Vatan, millet özelliği taşıyan insanların üstünde yaşadığı kara parçası olsa da aslında vatan sadece bir kara parçasından ibaret değildir. Vatan yuvamız, vatan barınağımız, vatan en kutsal saydığımız yerdir. Vatanımızın her karışı vatan uğrunda canını seve seve feda etmiş şehitlerimizin kanıyla sulanmıştır.

Bir ulus için en önemli kavramlardan biri vatandır. Vatanın içinde koskoca bir tarih barınır. Herkesin vatanı kendisi için çok değerlidir. Tüm insanlık vatanı uğrunda mücadele etmiş ve dünya bugünkü halini bu mücadeleler sonucunda almıştır. Şüphesi ki vatan sevgisi sevgilerin en temizi, en karşılıksız olanıdır. O öyle bir duygudur ki her insan gerektiğinde daha önce atalarımızın yaptığı gibi vatanı için canını seve seve verir.

Vatan sevgisine dinimizde de yer verilmiştir. Peygamberimizin bu konuda söylediği sözler mevcuttur. Bununla birlikte vatan sevgisi yıllar boyunca pek çok yazar ve şairin eserine de konu olmuştur. Namık Kemal vatan şairlerinin en büyüğüdür. Yine Mithat Cemal Kuntay o meşhur dizelerinde vatanı şöyle anlatır:

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır

Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır

Vatan Sevgisi Nedir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

29 Yorum Yapılmış “Vatan Sevgisi Nedir

  1. ya Türkçe dersimizde Vatan Sevgisi ne demek diyor ama 2 satır olsun kısaltır mısınız biraz.

   1. seinin zürriyredini sikeyim burdan vatan sevgsinden k0onuşuluyor sen hala ilkokul bebesi diyorsun saygısız pezevenk amınakoydugumun ergeni

 1. Kanka çok güzel site ya valla işime yaradı sayılmaz ama güzel site fontunu felan beğendim bide background ayarlarsanız hakkaten güzel olur teşekkürler iyi günler :) :)

  1. Evet bende derste kullandım mevlütcüm adında umarım senin gibi tatlıdır. bende derste kullandım da bu cok güzel bir site benmun kaldım ama kacıncı sınıfsın acaba ? merak ettim facebook ta ekleyen ekleyebilir sohbette vardor nasıl konus derseniz konusurum !
   saygılarımla
   defne

 2. Çok teşekkürler çok kısa ve öz grup çalışmasında en iyi notu alacağımıza eminim

  SAĞOLUN :D

Bir Cevap Yazın

Top