Vatan Halı Bahçe Tarla Orman İle İlgili Gazete Haberleri

Vatan Sevgisi ile İlgili Haber

AMSTERDAM – Hollanda’da yaşayan gurbetçi Alparslan Bayrak (23), askerlikten muaf olmasına rağmen vatani görevini yapmak için Türkiye’ye gelecek. Sağ serçe parmağına kına yakılan Hollanda vatandaşı Alparslan, dua, ilahi ve türküler eşliğinde askere uğurlandı. Hollanda’nın Leiden şehrinde yaşayan baba Yahya Bayrak, askere giden oğlu için Lahey’de yaklaşık bin kişinin katıldığı bir tören düzenledi.

Halı ile İlgili Haber

Hollanda merkezli firma tarafından üretilen ve Türkiye’de de satışa sunulmaya başlanan halılar, kullanım ömrü tamamlandıktan sonra hammaddelerine ayrıştırılıp yeniden üretilebilmesiyle de çevreye katkıda bulunuyor.
Firmanın Türkiye Genel Yetkilisi Petra’nın Direktörü Ziya Başıbüyük, halının, kalitesiz kapalı mekan havasından dolayı en çok riskte olan ve dünyada sayılarının 300 milyona ulaştığı tahmin edilen astım hastalarını sevindireceğini söyledi.

Orman İle İlgili Haber
Türkiye’de 2013’de meydana gelen 3 bin 718 orman yangınında 11 bin 435 hektar alan yandı.

ANKARA – Orman Genel Müdürü İbrahim Çiftçi, Türkiye’de 2013’de meydana gelen 3 bin 718 orman yangınında 11 bin 435 hektar alan yandığını belirterek, “2013’te 2012 yılına göre yangın sayısının yüzde 50’nin üzerinde artmasına karşılık yanan alan miktarındaki artış yüzde 10 civarında olmuştur” dedi.

Vatan Halı Bahçe Tarla Orman İle İlgili Haberler Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

5 Yorum Yapılmış “Vatan Halı Bahçe Tarla Orman İle İlgili Gazete Haberleri

Bir Cevap Yazın

Top