Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Mart 2018

Üzüntüler Paylaştıkça Azalır Mutluluklar Paylaştıkça Çoğalır İle İlgili Kompozisyon

Kültürümüzde, geleneklerimizde ve göreneklerimizde bir çok kalıplaşmış ve gerçeklik payı olan cümleler vardır. Bu yazımızda sizlere bu sözlerden biri olan acılar paylaştıkça azalır mutluluklar paylaştıkça çoğalır konusunda açıklama yapacağız.

Bir insan doğarak hayata başlar; büyür, yaşar ve ölür. Yaşadığı süre zarfı içinde ise hem acılar yaşar hem de mutluluklar yaşar. İnsanlar acı ya da mutluluk ne yaşarlarsa yaşasınlar hissettiklerini başka kişilerle paylaştıklarında önemi artar.

Mutluluk yaşayan bir kişi çevresindeki insanlarla da mutluluğunu paylaşır ve çevresindeki insanlar da o kişinin mutluluğundan dolayı mutlu olurlar ve böylece mutluluk hissi daha da büyür ve çoğalır. Aynı açıdan baktığımızda acı yaşayan bir insan üzüntülü, mutsuz olan bir insan çevresindeki kişilere mutsuzluğunu, acılarını ya da derdini anlatır. Çevresindeki insanlar ise ona yardım etmeye ve destek olmaya çalışır. Böylece bir sorunun altından beraber kalkmaya çalışırlar ve acılar, mutsuzluklar azalır.

Önemli olan tek şey ise insanların toplum içinde hep beraber yaşamasıdır. Mutluluk olsun ya da üzüntü olsun insanlar duygularını çevresiyle paylaştığında kendisine destek verecek onunla sevinen ya da onunla üzülen birilerini görebilecek ve hayatla tek başına savaşmayacaktır.

Üzüntüler Paylaştıkça Azalır Mutluluklar Paylaştıkça Çoğalır Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Size ne ?

 2. Anonim dedi ki:

  Mutluluk paylasıldıkca artar üzüntü paylasıldıkca azalır. “

 3. zehra akçiçek dedi ki:

  mutluluk paylaştıkça artar üzüntü paylaştıkça azalır ata şözö ne demek istiyor

 4. zehra akçiçek dedi ki:

  ne yapıyorsan o mesela ben kompozisyon ödevimi yapıyorum

 5. elif dedi ki:

  başlık ne

Yorum Yaz

e okul